Події
У Вінниці хвору бабусю оштрафували на 11 тис. грн за торгівлю яблуками: справа дійшла до суду

У Вінниці готують до суду справу про 76-річну Надію Панченко, яку покарали на 11 тисяч гривень за продаж яблук на тротуарі біля свого будинку. Про це повідомляє ТСН.

Зазначається, що жінка є інвалідом другої групи. А «стихійною торгівлею» займалася виключно через те, що не вистачало грошей на ліки.

За продаж фруктів у невстановленому для цього місці склали 4 адміністративні протоколи. На основі них із пенсії жінки почали вираховувати штраф.

Реклама

«Була 1382, а як знімали давали 1106. Заплатити за квартиру, купити ліки і заправити телефон. Ну, лишається 560», – зазначила вона.

За словами голови адміністративної комісії Максима Кириленка, жінка жодного разу не з’являлася в адміністративну комісію для того, щоб оскаржити штраф.

Також читають: Не для війни: в Раді пояснили, навіщо Росія завозить військову техніку на Донбас

«Жодного разу вона не являлася на адміністративну комісію, жодного разу вона не оскаржувала наші постанови. Ми відправляємо повідомлення для того, щоб особа чітко розуміла, що її запрошують на адміністративну комісію. Щоб вона пояснили чітко свої дії, чому вона це робила», – зазначив він.

На думку правозахисника Олександра Білошкурського, який захищатиме Панченко в суді, у цій ситуації є разючі недоліки. Зокрема, торгівля з рук – зовсім інша стаття, штраф за яку відчутно менший.

«Відповідальність від 17 до 119 гривень. Протокол має складати Національна поліція, не муніципальна. І рішення щодо притягнення до адміністративної відповідальності має ухвалити суд», – наголосив він.

Джерело.

Реклама

Реклама