Події
У школі на Вінниччині виявили унікальні скарби (ФОТО)

У селі Гопчиця Погребищенського району Вінницької області знайшли розписи Свято-Троїцької церкви, яку зруйнували в 1930-х роках.

Саме в ті роки з розписів побудували дах школи. У селі ходила легенда, що дах школи будували з матеріалів церкви, на яких збереглися старовинні розписи. Однак жодного підтвердження цьому не було, пише Gazeta.ua.

«З 1989 року будуємо нову школу. Люди її бережуть, як зіницю ока. А поки діти вчаться у старій. Вона вже в такому стані, що стеля дітям на голову падає. Кілька класів взагалі закрили, тому що стеля прогнулася і в будь-який момент може впасти. Не раз піднімалися на дах школи, щоб перевірити, ніде не протікає. Але та частина, де прокладені дошки з церковними розписами, була настільки сумлінно перекрита, що там ніколи не протікало. Тому туди ніхто не вилазив», – говорить голова села Роман Прилуцький.

Реклама

Знайшли на даху і глиняні тарілки, яким 80 років. Разом із церковними розписами їх розмістять в краєзнавчому музеї. Спробують їх скласти в пазли.

«Судячи з малюнків, то там помітний біблійний сюжет входження Ісуса Христа в Єрусалим, де є осел, на якому Ісус сидить. Але поки не можу стверджувати», – додає голова.

Також читають: «Райські документи»: Олігархи вивели в офшори майже вісім трильйонів євро

В архівних документах не сказано, які саме матеріали використовувалися для покрівлі.

«Питання про будівництво нового приміщення школи розглядалося 20 листопада 1926 на засіданні сільської ради. Вирішили будувати нову школу на церковній землі, на місці Попової клуні, яка руйнується. Школа була побудована і здана в експлуатацію десь в 1930 році. Ще три класні кімнати і вузький коридор добудований в 1939 році», – розповідає завідувач краєзнавчого музею Гопчиця Михайло Петренко.

Дерев’яну церкву в честь Пресвятої Трійці побудували на кошти поміщика Ризнич Івана Стефановича в 1855 році. При церкві діяло парафіяльне училище для дітей парафіян. У такій школі вчили читати Святе письмо, писати і рахувати.

Реклама

Реклама