Політика
У Раді вказали на конфуз в указі Путіна щодо паспортів «Л/ДНР»

Реалізація указу президента РФ Володимира Путіна щодо «паспортів» «ДНР» та «ЛНР» призведе до юридичного конфузу і стане важливим аргументом для України у майбутніх судових розглядах проти Росії.

Про це на своїй сторінці в Facebook написав нардеп від Блоку Петра Порошенка Мустафа Найєм.

Політик звернув увагу на те, що в указі Путіна йдеться про документи, видані «органами, фактично діючими на територіях окремих районів Донецької та Луганської областей України», що створює серйозну юридичну плутанину.

Реклама

«Виникає питання, які саме райони маються на увазі, і як вони будуть визначатися. Якщо за Мінськими угодами, цікаво, куди включать Дебальцеве, яке формально має перебувати під контролем України, а за фактом окуповане проросійськими збройними формуваннями», — написав нардеп.

«А взагалі, впевнений, що в подальшому цей указ стане важливим аргумент для України у майбутніх судових розглядах порти Російської Федерації. У Кремлі підтвердили своє розуміння і визнання, що ОРДЛО — невід’ємна частина території України. Тобто, переправляючи через кордон свої збройні сили (що підтверджено офіційним повідомленням ОБСЄ від 17.11.2016 року) Росія перебуваючи при здоровому розумі, твердій пам’яті, при ясній свідомості та діючи добровільно розуміла, що робить це без згоди зі сторони України. У практиці міжнародного права це одна з умов доказу окупації», — пояснив Найєм.

Також читають: Лавров пояснив, для чого Путін підписав скандальний указ про паспорти «ДНР» і «ЛНР»

Також нардеп зазначив, що визнавши «паспорта» «ДНР-ЛНР» побічно визнала і органи влади, що діють на цій території.

«З огляду на те, що на міжнародних переговорах Росія представляє інтереси керівництва ДНР/ЛНР, дає від їхнього імені обіцянки і підписує документи, що гарантують ті чи інші дії з їхньої сторони, у сукупності цього вже достатньо для доказу ефективного контролю зі сторони РФ над ОРДЛО, і як наслідок — окупації», — резюмував Найєм.

Джерело.

Реклама

Реклама