Світ
У Польщі 26 генералів та 260 топ-офіцерів вийшли з лав армії на знак протесту, — ЗМІ

У Польщі 26 генералів та 260 вищих офіцерів протягом останніх 16 місяців вийшли з лав польської армії в знак протесту проти політичного втручання уряду. Про це повідомляє The Telegraph.

«Польська армія знаходиться на межі дисфункції після виходу осіб вищих звань в знак протесту проти політичного втручання уряду», — зазначає видання.

Повідомляється, що близько 26 генералів та 260 вищих офіцерів покинули свої пости протягом останніх 16 місяців, розчарувавшись через те, що є очевидне потурання солдатам, які лояльні до керівної партії «Право і Справедливість», а також через те, що Міністерство оборони неспроможне провести консультацію з ними щодо змін в армійській структурі.

Реклама

Станіслав Козей (Stanislaw Koziej), генерал у відставці, який також обіймав посаду голови Ради національної безпеки Польщі, заявив, що масштаб і темпи звільнень представляють «загрозу для ефективної функції армії».

Також читають: Порошенко відреагував на визнання Росією паспортів «ДНР» і «ЛНР»

«Як ви знаєте, у солдата немає іншого способу протестувати проти дій своїх політичних начальників, ніж залишити службу, і це те, що ми бачимо», — повідомив Козей виданню The Telegraph.

«Верховне командування не погоджується не з самим рішенням, а зі способом — як реалізується політична влада: відкрите політичне втручання в компетенцію армійського командування, цивільні службовці, які приймають роль політичних керівників, та політизація армії за партійною ознакою», — заявив він.

Серед тих, хто залишив вищі ешелони армії, є також начальник Генерального штабу — генерал Мечислав Гоцул (Mieczyslaw Gocul), який пішов у відставку наприкінці січня.

Повідомляється, що його відставка сталася тоді, як військовослужбовці США почали розгортання в Польщі в рамках плану НАТО з посилення оборони в Східній і Центральній Європі.

Джерело.

Реклама

Реклама