Події
У Нацраді пояснили ситуацію з телеканалом «1+1»

Голова Нацради Юрій Артеменко заявляє, що телеканал 1+1 має подати оновлену інформацію про кінцевих бенефіціарів через націоналізацію «Приватбанку».

Про це він заявив у коментарі «Детектору медіа».

Він нагадав норму закону, яка згадана вище: що продовжена ліцензія видається не раніше останнього дня строку дії старої ліцензії.

Реклама

«15 грудня Національна рада переоформила і продовжила ліцензію «1+1″. За це рішення проголосували всі члени Нацради. Розгляд заявки каналу тривав 6 місяців через численні недоліки з боку ліцензіата, які представники ліцензіата виправляли разом зі співробітниками нашого апарату. Ми прийняли рішення, як тільки були виправлені всі недоліки», — нагадав пан Артеменко.

Далі, нагадав він, відбулася націоналізація «Приватбанку». У зв’язку із цим Нацрада запитала в каналу «1+1» оновлені дані про кінцевих бенефіціарів. Спершу усно, а 28 грудня, заступниця голови Нацради Уляна Фещук надіслала «1+1» офіційний запит щодо бенефіціарів.

«Тим часом «1+1″ від нас вимагав терміново видати їм бланк ліцензії. Ми їм відповідали, що не маємо права видавати раніше завершення строку дії ліцензії – тобто не раніше 29 грудня. Цікаво, що в законі не зазначено кінцевий строк видачі бланка продовженої ліцензії. З нашої загальної практики ми видаємо бланк продовженої ліцензії протягом до 30 днів з моменту сплати ліцензійного збору, як у випадку з видачею нових ліцензій», — пояснив юридичну позицію голова Нацради.

Також читають: Увага! Попередження про лавинну небезпеку — ДСНС

За словами пана Артеменка, Нацрада не виставляла «1+1» рахунку на сплату ліцензійного збору, оскільки запитала оновлені дані для ліцензії.

«Вони самі оплатили ліцензійний збір 23 грудня без виставлення рахунку, навіть переплатили удвічі. Ми їм будемо повертати половину суми», — повідомив голова Нацради.

Оскільки ліцензійний збір сплачено 23 грудня, Нацрада вважає, що має час на видачу бланку продовженої ліцензії до 23 січня.

«Чому вони так поспішають – я не знаю. Можливо, це якось пов’язано з «Приватбанком»», — припустив Артеменко.

Голова Нацради наголосив, що «1+1» може продовжувати мовлення навіть за відсутності бланку ліцензії, адже вже прийнято рішення Нацради про продовження строку дії ліцензії.

Водночас ведуча каналу 1+1 Марічка Падалко на своїй сторінці facebook повідомила про посилену охорону на каналі.

«На каналі сьогодні зранку, як і в той самий час три роки тому — посилена охорона. Тоді ми хотіли вберегтися від можливого штурму під час подій на Майдані, сьогодні — від можливого «віджиму», — написала вона.

Також читають: Помер заслужений артист України

На запит «Української правди» з приводу ситуації з ліцензією каналу 1+1 у Нацраді так і не відповіли.

УП також звернулася по коментар до Адміністрації президента.

Як відомо, раніше телеканал 1+1 заявив, що 29 грудня закінчується термін ліцензії на мовлення каналу, а Нацрада її не продовжує. При цьому стверджується, що Адміністрація президента намагається передати контроль над каналом в інші руки.

Джерело.

Реклама

Реклама