Політика
У МВС розповіли про зміни у нових білетах для отримання водійських прав

За словами Криклія, білети зробили більш логічними і наближеними до реального життя.

Запитання у нових екзаменаційних білетах для отримання водійських прав будуть більш наближені до реального життя і до того, що дійсно відбувається на дорогах.

Про це заявив керівник головного сервісного центру МВС Владислав Криклій в ефірі «Сніданку з 1+1».

Реклама

«Максимальна увага приділена таким проблемним ситуаціям, як: проїзд на червоне світло, проїзд перехрестям, проїзд залізничних шляхів, тому що ці речі можуть врятувати або забрати чиєсь життя. Зрозуміло, що залишковий тиск колеса або залишкова висота протектора колеса – це зовсім другорядні питання, і, власне, є евакуатори і можна звернутися за допомогою до спеціалізованих установ», — розповів він.

За словами Криклія, МВС раціоналізувало і зробило логічними нові білети.

«Раніше в білетах було багато бездумних питань. Більше того, кілька видавництв надавали ці екзаменаційні білети: була харківська та київська установи. Питання постійно міксувалися, причому вони могли бути з різними відповідями. До того ж увага майбутніх водіїв концентрувалася зовсім не на речах, які власне відповідають за безпеку та правила дорожнього руху. Ми не хочемо зосереджувати увагу на будові автомобіля, і більше буде саме ситуаційних кейсів», — наголосив керівник головного сервіс-центру МВС.

Водночас Криклій зауважив, що порядок і процедура самого екзамену поки що не змінилася. Єдине, що подача екзаменаційних білетів виглядатиме рендомно, тобто запитання будуть змінюватися, а не закріплюватися за певним номером білета.

Також читають: МОЗ має намір реформувати швидку допомогу: що зміниться

«Більше того, якщо не відповісти коректно на ситуаційні запитання, то додатково будуть з’являтися запитання саме за цим напрямом, тому що більш важливо, щоб людина знала, як в екстремальних ситуаціях необхідно поводитися», — заявив він, додавши, що такі запитання з’являтимуться автоматично.

Окремо Криклій прокоментував, як нова система боротиметься з хабарництвом.

«Через людський фактор зараз досі виникають прецеденти з хабарами. Саме задля цього у нас другим етапом після впровадження нових екзаменаційних білетів буде впровадження автоматичної відеофіксації складання практичної частини іспитів, коли вже за кермо сідають майбутні водії, тому що там досі лишається темний ліс. До того ж, якщо людина не погоджується з результатами, вона зможе їх оскаржити», — запевнив він.

Також посадовець зазначив, що розпочнеться екзаменація за новими білетами приблизно через 2-3 місяці, а поки що правоохоронці вивчатимуть коментарі, зауваження та побажання від звичайних водіїв, експертів, автошкіл, а також іноземних колег.

Джерело.

Реклама

Реклама