Економіка
У МОЗ перелічили ліки, ціни на які контролюватиме держава

Їх список міністерство вже підготувало. Міністерство охорони здоров’я оприлюднило проект Реєстру граничних оптово-відпускних цін на ліки від серцево-судинних захворювань, бронхіальної астми та цукрового діабету другого типу. Про це повідомляє прес-служба уряду.

Реєстр набуде чинності після державної реєстрації Мін’юстом наказу МОЗ від 29.12.2016 №1423 «Про затвердження Порядку розрахунку граничних оптово-відпускних цін на лікарські засоби на основі референтних цін» та офіційного його оприлюднення.

Відповідний наказ розробили на виконання постанови Кабміну «Про державне регулювання цін на лікарські засоби», якою з 1 січня 2017 року запроваджується державне регулювання цін на лікарські засоби.

Реклама

Також читають: Порошенко зробив заяву з нагоди 25-річчя відносин між Україною та Польщею

Зокрема, цією постановою передбачається, що МОЗ встановлюватиме референтні ціни на лікарські засоби, в межах яких визначається оптово-відпускна ціна. Крім того, затверджено перелік країн, дані про ціни на лікарські засоби в яких використовуються для встановлення референтних цін. Відтак, планується порівнювати ціни у референтних країнах та встановлені МОЗ для визначення меж оптово-відпускних цін.

Перелік відповідних ліків можна переглянути за посиланням.

У Кабміні складають перелік ліків, що будуть безплатними для громадян України.

Джерело.

Реклама

Реклама