Події
«У мене був вибір»: українець вразив останнім словом у кримському «суді»

Український активіст з окупованого Криму, який висловив протест проти анексії півострова, Володимир Балух виступив у «Роздольненському районному суді» Криму з останнім словом.

Про це повідомляється на сторінці «Кримської правозахисної групи» в Facebook.

У своїй промові Балух зазначив, що причина його ув’язнення не в нібито знайдених у нього боєприпасах, а в його принциповій позиції відносно окупації своєї Батьківщини.

Реклама

«Витоки цього всього не в якихось патронах, не в якійсь речовині, яка незрозуміло чому визнана судом як вибухівка, жодних для цього підстав немає. Прийнято рішення мене тут «опрацьовувати» з моменту окупації Криму. А ситуація навколо мене триває давно вже, напевно, з 1999 року, коли я вперше взяв участь у виборах не тільки як кандидат, а й як член окружної виборчої комісії. З того часу я на всіх виборах працював у комісіях чи то дільничних, чи то окружних. Причина криється в принциповості моєї позиції», — вважає активіст.

Також Балух назвав суд щодо нього «яскравим прикладом того, як може працювати державна машина. Окупація Криму, за його словами, була лише «відправною точкою».

«У мене був вибір. Якби я наступив на горло власній пісні, забув свої принципи, то для того, щоб не сидіти в тюрмі, було досить визнати свою провину, морально зламатися. І ось цей персонаж, який сидить навпроти мене, він би не 5 років і 1 місяць запитував, а якихось 2-3 роки, можливо, умовний термін», — сказав Балух.

«Так ось — я не хочу, щоб життя на землі припинялося, я не хочу, щоб колись мої нащадки, діти всієї України, дорікнули мені в тому, що я десь злегкодухів, проявив слабкість. Так, були об’єктивні причини, нікому не хочеться переживати те, що переживаю я зараз. Будь-яку людину можна зрозуміти, але кращі роки свого життя я все-таки прожив, і в такому віці проявляти слабкодухість я дозволити собі не можу…», — додав він.

Також читають: «Ах ти, пєтушок!» Відомий телеведучий України облив гостя водою в прямому ефірі (відео)

Нагадаємо, після окупації півострова Балух публічно висловлювався про те, що включення Криму до складу Росії є незаконним.

В знак протесту у березні 2014 він вивісив державний прапор України на даху свого будинку. Після цього «влада» півострова стала переслідувати його. Згодом прапор був зірваний, а його намагалися звинуватити в крадіжці запчастин від трактора Т-74 й автомобіля ВАЗ.

Пізніше співробітники російського ФСБ заявили, що на горищі будинку, де живе Балух, виявлені 90 патронів і кілька тротилових шашок. Балух був засуджений до виправних робіт.

Зараз його судять за двома статтями — зберігання зброї і боєприпасів та вибухівки. Під час дебатів, захисники більше години зачитували докази невинності Балуха, а прокурор, в свою чергу, обмежився однією хвилиною. Він заявив, що, на його думку, вина доведена повністю і запросив для активіста п’ять років і один місяць в’язниці. Рішення «суд» винесе 4 серпня.

Джерело.

Реклама

Реклама