Події
У MEDoc прокоментували атаку вірусу Petya

Розробник MEDoc заперечує інформацію про те, що причиною швидкого поширення вірусу Petya сталось через оновлення програми.

Про це повідомляє «Інтерфакс-Україна».

Нагадаємо, 27 червня комп’ютерні мережі низки українських підприємств та установ зазнали масштабної кібератаки. Хакерські атаки здійснюють за допомогою вірусу Petya, який використовує недоліки операційних систем і шифрує файли.

Реклама

У Microsoft заявили, що через MEDoc сталася масована кібератака. Українська кіберполіція також підозрює MEDoc у поширенні віруса-здирника.

«Фішинг» і оновлення популярного MEDoc були основними двома способами ураження новим вірусом Petya, жертвами якого 27 червня стали сотні українських компаній і банків. Звертаємо увагу, що ми не звинувачуємо компанію MEDoc, лише констатуємо: виявлено факти, які слід детально перевірити», – зазначили у департаменті кіберполіції.

Також читають: Прогноз погоди на 30 червня: на сході та півдні до +35

Натомість розробник MEDoc заявляє, що сам став жертвою кібер-атаки – постраждав веб-сервіс для звітності та документообігу «СОТА». Сама ж програма MEDoc працює, сервери з оновленнями вірус не зачепив.

Це стало причиною тимчасової блокування сервісів, в тому числі і сервера обміну первинними документами. В даний час ведуться активні роботи по відновленню працездатності всіх сервісів. Подібні висновки – однозначно помилкові. Актуальна версія пакета оновлень була випущена 22.06.2017 з перевіреними на наявність будь-яких вірусів файлами,
– повідомили у компанії.

Системний адміністратор MEDoc проведе переговори з Державною фіскальною службою про сприяння клієнтам у звітуванні після масованої кібератаки.

«Ми будемо вести переговори з Державною фіскальною службою та податковою службою, щоб вирішити цю проблему. Ми розуміємо: навіть якщо цю проблему вирішити, вчасно провести ремонт, наші клієнти можуть не встигнути все відновити», – зазначили у прес-службі.

Джерело.

Реклама

Реклама