Події
У Києві запустили експрес до аеропорту «Бориспіль»: перше відео

У Києві з п’ятниці, 30 листопада, починає курсувати довгоочікуваний залізничний експрес до аеропорту «Бориспіль». Тепер дістатися зі столиці до найбільшого аеропорту країни можна буде лише за півгодини і 80 гривень.

Як написав прем’єр-міністр України Володимир Гройсман на своїй сторінці у Facebook, проект Kyiv Boryspil Express був запущений у дуже стислі терміни (щоб подивитися відео запуску, доскрольте до кінця сторінки).

«Від моменту затвердження урядом до запуску першого поїзда пройшло тільки дев’ять місяців. Тепер можна без проблем прогнозувати час на дорогу до аеропорту — 35 хвилин від залізничного вокзалу до «Борисполя».

Реклама

У прес-службі «Укрзалізниці» повідомили, що відкриття рейсу за участю президента України Петра Порошенка і прем’єр-міністра Володимира Гройсмана відбулося близько 10 ранку, а регулярні поїздки почалися о 13:00.

Довжина маршруту становить 37,5 кілометра, а між двома кінцевими станціями є одна проміжна — «Дарниця». Раніше планувалося, що потяг зупинятиметься і на Видубичах, проте в результаті від цієї ідеї відмовилися.

Увесь рухомий склад експреса — сучасні польські рейкові автобуси Pesa. У кожному з вагонів розташоване 81 сидяче місце і спеціальні інклюзивні площі для осіб із інвалідністю.

Курсуватиме Kyiv Boryspil Express цілодобово, перший рейс від вокзалу — о 00:08, а від аеропорту — о 00:48. У годину пік (із шостої до десятої ранку і вечора) інтервал між відправленням становитиме 30 хвилин, в інший час — приблизно годину.

Вартість проекту становить 480 млн гривень. Очікується, що він окупиться трохи більше, ніж за десять років. Спершу чиновники говорили, що квиток коштуватиме приблизно 120 гривень, але у результаті ціну вдалося знизити на 40 гривень.

Реклама

Реклама