Події
У Києві відпустили адміністраторів “груп смерті”, які виявилися студентами-медиками – ЗМІ

Ці зловмисники досі не довели до самогубства жодну жертву. У Києві відпустили затриманих напередодні адміністраторів так званих “груп смерті” у соцмережах. Про це повідомляє ТСН з посиланням на Цензор.net із посиланням на джерела у Нацполіції.

Зазначається, що адміністратори суїцидальних груп були студентами одного із медичних університетів у столиці.

“Були затримані двоє студентів четвертого курсу, які навчаються в Києві в медуніверситеті. Ці юнаки пояснили, що діяли з цікавості і намагалися зрозуміти, як працює свідомість людини, і чи вдасться маніпулювати підлітками, які потрапили в скрутне становище. Вони давали завдання і діти їх виконували. Студенти вчаться не на лікувальних факультетах, вони не мають відношення до спеціальності “психіатрія”, – повідомило джерело.

Реклама

Повідомляється, що до вечора на місцях проживання “кураторів”, які намагалися довести дітей до суїциду, проводилися обшуки і допити. Окрім того, відомо, що ці зловмисники досі не довели до самогубства жодну жертву.

“У нас немає потерпілої сторони, відповідно, ми не можемо їм ставити жодну статтю кримінального кодексу. Довелося відпустити їх на волю”, – повідомив правоохоронець. Наразі в розробці знаходяться десятки кураторів.

Також читають: Воїни світла: 9 знаменитостей, які регулярно підтримують бійців АТО

“Ми працюємо з тими, хто спілкується з дітьми на території України. У нас немає можливості дістатися до зарубіжних кураторів. Більшість з них знаходиться в Росії. А з огляду на наші відносини з цією країною, злочинців нам ніхто не видасть”, – повідомило джерело.

Раніше повідомлялося, що українські правоохоронці затримали двох адміністраторів суїцидальних груп у соціальних мережах. Голова Національної поліції України Сергій Князєв казав, що проводяться заходи з затримання та допиту адмінів груп “синіх китів” та “рожевих фей”.

Нагадаємо, що “групи смерті” – це спільноти, зосереджені переважно у мережі Вконтакте, розраховані на підлітків. Починається все з того, що їхні адміністратори дають учасникам груп травматичні “завдання” – наприклад, свідомо порізати собі руки лезом, відзнявши усе це на відео. Кінцевою метою “гри” є доведення дитини до самогубства, яке вона також повинна зафіксувати на камеру. Вперше про “групи смерті” на кшталт спільнот Синий кит, Тихий дом, Разбуди меня в 4:20 заговорили ще у травні минулого року в Росії.

Джерело.

Реклама

Реклама