Події
У кіберполіції розповіли про новий вид шахрайства з банківськими картами

У кіберполіції попередили про новий вид шахрайства з банківськими картами, коли зловмисники отримують доступ до рахунків потерпілого

Про це повідомляє прес-служба Міністерства внутрішніх справ.

Як зазначено, шахраї проводять свої операції за допомогою підміни перших трьох цифр номера телефону, тобто, коду мобільного оператора або стаціонарних телефонів. Після цього вони поширюють смс-повідомлення під видом банківської установи з інформацією про блокування платіжної картки. Для «розблокування» вони пропонують зателефонувати на зазначені номери телефонів.

Реклама

Коли власник картки дзвонить за цим номером, шахраї, видаючи себе за працівників банківської установи, дізнаються інформацію про номер банківської карти, CVV-код, пароль до Інтернет-банкінгу та інші дані.

Також читають: В Україні вирішили знизити швидкість автомобілів перед «зебрами»

Під час телефонної розмови вони розповідають, що на номер мобільного телефону клієнта буде відправлено смс-повідомлення, за допомогою якого карта буде розблокована.

Маючи всю цю інформацію, зловмисники отримують доступ до банківських рахунків потерпілого, звідки знімають всі заощадження, перераховуючи їх на інші банківські рахунки.

Геолокація більшості номерів телефонів, які використовуються злочинцями знаходиться на тимчасово окупованій території Донецької і Луганської областей. У разі отримання такого смс-повідомлення, поліцейські рекомендують дзвонити у банк.

Реклама

Реклама