Політика
У Кабміні відреагували на знесення пам’ятника УПА у Польщі
В Польщі роковини акції «Вісла» відзначають продовженням злочинів, вчинених комуністами

Таку думку висловив голова українського Інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович.

«70 років тому польський комуністичний режим виселив близько 150 тисяч українців із земель, де вони жили віками, розсіяв їх далеко від дому, щоб вони зникли як національна спільнота. Комуністи заявляли про «легальність» своїх дій, представляли брутальну депортацію всього населення як відплату українцям за прагнення незалежності та боротьбу УПА», — написав В’ятрович.

Він пише, що «нині на цих самих землях скидають могильні хрести, знищують українські пам’ятники та плюндрують поховання, щоб стерти сліди існування українців».

Реклама

«Операція «Вісла» отримує логічне продовження — тепер оголошують законним ліквідацію слідів української присутності у Надсянні (Лемківщині, Холмщині…)», — додав В’ятрович.

«На відміну від випадків плюндрування польських пам’ятників в Україні, в Польщі сьогодні руйнують відкрито, ще й наголошуючи на легальності вандалізму», — додав голова Інституту нацпам’яті.

Також читають: «Якісь останки»: польські націоналісти демонтували пам’ятник УПА під Перемишлем (фото)

За його словами, знищення 26 квітня пам’ятника УПА на цвинтарі в Грушовичах коло Перемишля оголошено «першим легальним демонтажем нелегального пам’ятника».

«Війт села заявив, що «не боїмося наслідків цієї акції з української сторони». Міг би сказати й відвертіше — «очікуємо на заслужене заохочення з російської сторони». Так не засуджений злочин комуністів — акція «Вісла» — надихає нове покоління шовіністів», — резюмував В’ятрович.

Джерело.

Реклама

Реклама