Події
У Греції затримано 26 українських моряків з трьох кораблів, на одному перевозили вибуxiвку

26 громадян України — членів екіпажів трьох суден — зaтримані в Греції на час проведення слідчих дій

Про це повідомив офіційний представник департаменту консульської служби Міністерства закордонних справ Василь Кирилич, повідомляє «Інтерфакс-Україна».

Згідно з інформацією, оприлюдненою Кириличем на брифінгу у Києві, нині затримано 17 українців — членів екіпажу судна Mekong Spirit, яке належить швейцарській компанії і яке було затримано в Греції 25 травня 2017 року.

Реклама

«На сьогоднішній день триває слідство в справі судна, яке перебуває недалеко від Афін. Члени екіпажу — 16 громадян України перебувають на судні, 17-й — капітан судна проживає в одному з приміщень в Афінах», — пояснив Кирилич.

Члени екіпажу дають свідчення у справі вантажу, зокрема, перевезення сумнівних вибyхових речовин на судні і не є заарештованими.

Крім того, затримані 7 членів екіпажу судна RS 300 97, яке було затримано в листопаді 2016 року. Вони також перебувають в даний час на судні в очікуванні фінального рішення суду у справі перевезення багажу.

Також читають: Україна завалить снігом: рятувальники попередили про різке погіршення погоди

Кирилич також поінформував про затримання в січні 2018 року двох українців — членів екіпажів судна Andromeda — капітана і старшого помічника капітана судна, які на час слідчих дій перебувають в одній з пенітенціарних установ Греції.

За його словами, генеральний прокурор Греції запевнив українську сторону, що всі слідчі дії будуть завершені в найкоротші терміни.

Крім того, правоохоронці Греції розглянуть можливість повернення моряків в Україну з наданням їм права з можливим зобов’язанням прибути в Генеральне консульство Греції в Одесі для надання свідчень.

Реклама

Реклама