Події
У ГПУ оприлюднили відео пoбuття утримуваних у Одеському СІЗО

Працівники Одеського СІЗО знущaютьcя над утримуваними, відтак прокуратура області говорить про кaтyвaння. Щоправда такі випадки трапляються не лише тут – до прикладу, лише під час раптової перевірки у січні 2017 року у 51-й колонії виявлено, що засуджені, на яких накладено дисциплінарні стягнення, утримувалися у напівпідвальних приміщеннях без денного освітлення.

Про це повідомляє прес-секретар генпрокурора Лариса Сарган на своїй сторінці у Facebook.

Речниця, зокрема, нагадує, що прокуратура Одеської області розслідує факти службової недбалості співробітників Одеського СІЗО, через що стало можливим скоєння жoрcтокoгo вбuвcтвa арештантом працівниці установи.

Реклама

«У ході подальшого слідства встановлено кричущі факти поводження з арештантами з боку працівників пенітенціарної установи. У зв’язку із цим, прокуратура змінила правову кваліфікацію на кaтувaння, за що передбачено 10 років ув’язнення. Встановлено вибіркове ставлення працівників установи до деяких утриманих, надання їм преференцій«, – підкреслює вона.

За словами голови прес-служби Юрія Луценка, після звiрячoгo вбuвcтвa співробітниці СІЗО обшуки та «наведення порядків» проводилися не в усіх камерах та навіть не в усіх корпусах, а до деяких місць утримання арештантів взагалі не заходили та не перевіряли дотримання режимних вимог.

«Поряд із цим документація, яку вивчили слідчі прокуратури, говорить про проведення обшуків і необхідних заходів у всіх камерах. У зв’язку із цим розпочато розслідування за фактом службового підроблення. Сьогодні слідчі прокуратури продовжують обшуки у приміщеннях Одеського СІЗО та управлінні пенітенціарної установи», – додає Сарган.

Також читають: Авaрiя найбільшої приватної субмарини: поліція знайшла тiлo зниклoї журналістки

Водночас вона наголошує, що лише за 2017 рік на порушення вимог Закону в Одеському та Ізмаїльському СІЗО прокуратура внесла 30 документів реагування. Крім того, за цей рік прокуратура звернулася з 40 документами реагування на порушення закону у трьох колоніях.

«До прикладу, лише під час раптової перевірки у січні 2017 року у 51-й колонії виявлено, що засуджені, на яких накладено дисциплінарні стягнення, утримувалися у напівпідвальних приміщеннях без денного освітлення. Більшість приміщень медичної частини є непристосованими для цього». – зазначає прес-секретар генпрокурора.

Відтак, вона акцентує увагу, що пенітенціарна система давно потребує кардинальних змін та перезавантаження у демократичному напрямку.

«Про що взагалі може йти мова, коли на стінах пенітенціарної установи висить такий яскравий приклад тоталітарного режиму, як портрет Фелікса Дзержинського. За виявленим фактом розпочато кримінальне провадження за ч. 2 ст. 436-1 КК України (поширення представником влади комуністичної, нацистської символіки, пропаганда комуністичного та націонал-соціалістичного, тоталітарних режимів)», – резюмує Сарган.

До слова, речниця Луценка опублікувала відео побиття у Одеському СІЗО.

Нагадаємо, що народний депутат від «Радикальної партії» Ігор Мосійчук заявив про масове пoбuття та кaтyвaння заарештованих. За словами політика, після мoтoрoшнoго вбuвcтвa співробітниці закладу одним із в’язнів, замість масового звільнення керівництва, розпочалося пoбuття людей.

Згодом співробітники прокуратури Одещини та представник уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в області виявили факти жoрcтoкoгo, нелюдського поводження з утриманими.

Окрім цього, у Нацполіції також прокоментували скандальні звинувачення, додавши, що «шмoни» – це звичайне явище в СІЗО».

Також читають: Звільнення за обман: які сюрпризи готує українцям новий Трудовий кодекс

Джерело.

Реклама

Реклама