Події
Творці вірусу Pety.А зробили першу заяву

Хакер або група хакерів, що створили вірус Petya, вперше звернулися до всіх, хто постраждав внаслідок хакерської атаки. Окрім того, творці вірусу спустошили біткоїн-гаманець, куди постраждалі переводили кошти.

Хакерська атака вірусу-здирника Petya 27 червня вразила IT-системи компаній України і ряду інших країн, більшою мірою торкнувшись України. Атаки зазнали комп’ютери нафтових, банківських, енергетичних, телекомунікаційних, фармацевтичних компаній, сайти держорганів. Атаки зазнав й медіахолдинг ТРК «Люкс», до складу якого входить 24 Канал.

Як повідомляє Ain.ua з посиланням на Motherboard, хакер або група хакерів спустошили біткоїн-гаманець, де вже перебувало 10 тисяч доларів. На цей гаманець постраждалі переводили по 300 доларів за розшифрування файлів, однак вони обіцяних ключів так і не отримали. Сума була переведена на інший гаманець.

Реклама

Також ці ж самі особи перевели менші суми на гаманці сайтів Pastebin і DeepPaste. Саме ці сайти найчастіше використовують хакери для розміщення оголошень.

Невідомий, який виступає від імені творців вірусу, запостив звернення до всіх постраждалих, в якому вимагав за розшифрування файлів (але не завантажувальних дисків) по 100 біткоїнів( приблизно 256 тисяч доларів). Як повідомляють жуналісти, куплений ключ зможе розшифрувати усі заражені комп’ютери.

Також читають: Підтверджено розвідкою: Financial Times назвала творців вірусу Petya

Як пише УНІАН, французький експерт з інфобезпеки, голова Comae Technologies Метт Суїш заявив, що таким чином хакери просто «потролили журналістів». На його думку, вони просто хочуть заплутати громадськість, переконавши всіх, що Petya — все ж вірус-шифрувальник, а не вірус-вайпер (чия мета — знищити інформацію).

Нагадаємо, поліція і IT-компанії повідомили, що зараження вірусом Petya.A відбувалося через оновлення програмного забезпечення, випущене компанією M.E.Doc (виробник бухгалтерського програмного забезпечення). 4 липня Українська кіберполіція вилучила сервери M.E.Doc.

Згодом представники M.E.Doc підтвердили, що саме через їхнє програмне забезпечення відбувалося розповсюдження віруса-здирника Petya, відтак опонують кіберполіції спільно випустити оновлення-«антивірус».

Джерело.

Реклама

Реклама