Політика
Ціну на електроенергію в Україні вирішили збільшити замість планованого зниження

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг (НКРЕКУ), має намір із 1 квітня 2017 року збільшити оптову ринкову ціну на електроенергію на 1% замість раніше затвердженого зниження на 5,8%.

Про це йдеться в проекті рішення, опублікованому на сайті комісії.

Згідно з документом, ОРЦ на II-IV квартали планується затвердити розміром 1354,98 грн/МВт-год (без ПДВ).

Реклама

Необхідність збільшення ціни, як стверджує голова НКРЕКУ Дмитро Вовк, пов’язана з необхідністю забезпечення стабільної роботи української енергосистеми Для цього планується закупівля енергетичного вугілля за кордоном.

Також читають: Скандал у школі на Сумщині: завуч обрізала волосся дівчинці на уроці (відео)

«Безсумнівним на сьогодні є дефіцит вугілля (так і природного газу) і потреба купувати його за кордоном за ціною до US $100/т, і ще більш актуальне підвищення власного видобутку до потреб країни, що не може бути безкоштовним, як і «газ українського видобутку», — написав Вовк у своєму Facebook.

У проекті рішення комісії йдеться, що прогнозний баланс електроенергії на 2017 рік, затверджений 3 березня, передбачає споживання ТЕС і ТЕЦ країни 26 млн 541,6 тис. тонн вугілля. Імпорт вугілля в поточному році очікується обсягом 5,6 млн тонн, зокрема, у II-IV кварталах — 5,302 млн т.

Джерело.

Реклама

Реклама