Цікаво
Тільки 25% людей бачать всі відтінки цього спектру (фото)

Інколи ми можемо довго сперечатись з кимось щодо того, якого ж саме кольору авто, чи сукня подруги. Адже сприйняття кольорів у різних людей сильно відрізняється. Насправді вся справа в кількості колбочок у вашому оці: це вони виступають рецепторами і від їх кількості залежить те, скільки кольорів у спектрі ви розрізняєте.

Публікуємо тест професора Діани Дерван, за результатами якого ви зможете зрозуміти, яким ви бачите світ.

Порахуйте, скільки кольорів і відтінків у цьому спектрі.

Реклама

Менше 20: Ви – дихромат, а це означає, що у вас є тільки 2 типи колбочок. «Однак не варто хвилюватися – ви у хорошій компанії, адже собаки теж дихромати», – жартує професор. Ймовірно, найчастіше ви носите чорний, бежевий або синій одяг. 25% населення Землі – дихромати.

Від 20 до 33: Ви – трихромати, а це означає, що у вас є 3 типи колбочок (ви добре бачите відтінки фіолетового / синього, зеленого і червоного спектрів). Все чудово, адже в цій категорії 50% всього населення нашої планети.

Від 33 до 39: Ого, та ви – тетрахромат! Ви, як і бджоли, маєте 4 види колбочок і бачите більшість кольорів спектру. Швидше за все, вас дратує жовтий, тому його ніколи не буде у вашому гардеробі.

Понад 39: Пройдіть тест заново, адже тут тільки 39 кольорів, і на екрані (на відміну від паперової версії) добре видно тільки 35.

А скільки кольорів бачать ваші друзі? Порівняйте ваші результати. Може все життя ви спілкуєтеся з тетрахроматом і не знаєте, який він у вас особливий.

Автор: Діана Дерван

Реклама

Реклама