Цікаво
Священик пояснює, чи можна у Великий піст їсти рибу

Така традицiя iснує понад пiвтори тисячi рокiв.

— Великий пiст — найсуворiший. За монастирським уставом, забороняється споживати навiть рибу, не кажучи вже про молочнi продукти, яйця та м’ясо. Лише двiчi впродовж цього посту дозволено їсти рибу — у свято Входу Господнього у Єрусалим (Вербна недiлю) та на Благовiщення (7 квiтня), — розповiдає архиєпископ Чернiгiвський та Нiжинський Євстратiй Зоря (УПЦ КП).

— Чи священик може дозволити вiрним споживати продукти, якi пiд
час посту забороненi?

Реклама

— Священик може благословити вiрного i дозволити, якщо цеконче потрiбно, споживати рибу не лише раз за час посту, а частiше. Цевизначається для кожного особисто. Бажано, аби люди, якi маютьособливi потреби щодо харчування, порадилися iз священиком та дiстали благословення. Та навiть якщо й хтось не може себе
обмежити у їжi, усiм пiд силу дотримуватися духовної частини посту. Бо це час для покаяння та для того, аби придiлити бiльшу увагу своєму духовному стану та попiклуватися про свою душу.

Також зауважу, що людина повинна спiвiдносити свої тiлеснi сили з тими подвигами, якi на себе бере. Тобто морити себе голодом не варто — бо це спокуса вiд лукавого. Також треба їсти просту їжу,  бо навряд чи можна назвати пiсними екзотичнi продукти.

Богданна МАРТИНИК

Також читають: У МВС розповіли про зміни у нових білетах для отримання водійських прав

Джерело.

Реклама

Реклама