Політика
Сусід України запропонував Москві союз проти Києва

Заступник голови комітету з міжнародних справ парламенту Угорщини Мартон Генгеші закликав Москву і Будапешт об’єднати зусилля, щоб натиснути на Київ через прийнятий Україною закон про освіту, який нібито пригнічує права нацменшин.

Про це повідомляє РІА Новини.

Генгеші також запропонував усім країнам, вихідці з яких живуть в Україні, об’єднатися. Метою називається «форсоване перетворення України в мононаціональну державу».

Реклама

«Ми надаємо вплив, який можемо, але поки його явно недостатньо. На превеликий жаль, міжнародне співтовариство мовчить з цього питання. Нас дивує, що ніяк не реагує Євросоюз, звичайно дуже активний в тому, що стосується захисту прав. Хіба це не приклад застосування подвійних стандартів? Реакція США, на наш погляд, просто ганебна. У своєму комюнікі американське посольство в Києві схвалило цей закон», — зазначив він.

«Зараз наше завдання таке — умовляти сусідні країни, зокрема Росію, діяти спільно, виступити зі спільною декларацією, об’єднавшись, тиснути на Україну», — додав Генгеші.

Політик при цьому нагадав, що Угорщина має ефективний інструмент впливу на Україну: правом вето при переговорах про вступ до Євросоюзу.

«Ми можемо заморозити діалог на будь-якому етапі, і я дуже сподіваюся, що зробимо це, якщо Київ не дасть задній хід», — попереджає заступник голови комітету.

Реклама

Реклама