Події
Суд таємно зняв з судді Ємельянова підписку. Його бачили в Австрії (фото)

Суд не подовжив підписку про невиїзд судді Вищого госпсуду Артуру Ємельянову, щодо якого генеральна прокуратура проводить розслідування про незаконне втручання у діяльність судових органів, тому він опинився у Австрії.

Про це повідомляє спільний проект Радio Свобода та каналу «UА:Перший» «Сxeми».

Наталка Седлецька зустріла його на авіарейсі «Київ–Відень» і зафіксувала, як він успішно пройшов паспортний контроль у столиці Австрії.

Реклама

Ємельянов перебував на підписці про невиїзд з 27 жовтня 2016 року.

Журналісти з’ясували, що рішення про непродовження підписки про невиїзд було ухвалене Подільским райсудом 8 червня. Але це рішення у публічному реєстрі засекречене.

Також читають: «Екcтрасенс-кримiналicт» заговорила про екcгумaцiю тiлa вбuтої тернопільської випускниці

Журналістам у суді пояснили, що це «технічна помилка», утім рішення і досі не опублікували.
Очільник управління спецрозслідувань ГПУ Сергій Горбатюк розповів у коментарі «Схем», що суд керувався кількома мотивами:

«Перше – це те, що він має значний соціальний статус у суспільстві і позитивно характеризується, має міцні соціальні зв’язки, які не дозволять йому покидати місце свого проживання під час слідства. Друге – йому потрібно виїхати на лікування за кордон. І третє – за кордоном проживає його дочка», – пояснив він.

Суд ухвалив таке рішення, попри те, що другий фігурант кримінального провадження Генпрокуратури колишній голова Вищого господарського суду Віктор Татьков виїхав закордон у Німеччину та не повернувся.

Тоді у Генпрокуратурі журналістам повідомили, що дозволили його виїзд на лікування, але згодом зв’язок із ним зник.

«На сьогодні інший підозрюваний у цій справі колишній голова Вищого господарського суду Татьков перебуває в розшуку і до моменту оголошення в розшук він перебував у Німеччині на лікуванні та вказував, що полікується і приїде, але з певного часу перестав виходити на зв’язок», – зазначив очільник управління спецрозслідувань ГПУ Сергій Горбатюк.

Кримінальна справа, у якій фігурує суддя Ємельянов та Татьков, стосується незаконного втручання в роботу автоматизованої системи документообігу суду. І генпрокурор Юрій Луценко, і Генпрокуратура часто інформували громадськість про цю справу. У 2016 році Луценко повідомляв, що суддям Ємельянову та Татькову оголошена підозра.

Також читають: «Ще один доказ»: Савченко потиснула руку Добкіну, мережа в люті (відео)

Джерело.

Реклама

Реклама