Події
Суд поновив на посаді спійманого на хабарі генерала поліції

Апеляційний суд Києва поновив на посаді начальника департаменту поліції охорони, генерала Сергія Будника, підозрюваного в отриманні великого хабара.

Про це сказано в матеріалах суду, передають «Українські Новини».

Відзначається, що суд виніс таке рішення після розгляду скарги захисту на рішення Печерського районного суду Києва від 1 вересня, яким Будник був відсторонений від посади.

Реклама

Генеральна прокуратура вважає це рішення обгрунтованим, оскільки переконана, що начальник поліції охорони на своїй посаді має можливість перешкоджати кримінальному провадженню шляхом здійснення незаконного впливу на свідків, знищення або підробки документів.

У свою чергу Апеляційний суд вирішив, що прокурор не довів фактичну наявність таких ризиків.

Крім того, суд послався на те, що Конституція гарантує кожному громадянину право на оплачувану працю й обмеження такого права може бути тільки в порядку, передбаченому Кримінальним процесуальним кодексом.

Виходячи з цього, 2 жовтня Апеляційний суд задовольнив скаргу Будника і скасував рішення про його відсторонення з посади. При цьому вердикт суду оскарженню не підлягає.

22 серпня Будника спіймали на хабарі в майже 100 тис. грн. Повідомлялося, що, крім офіційних платежів, він вимагав більше 80 тис. грн щомісяця за надання послуг з охорони.

28 серпня суд обрав запобіжний захід Буднику, після чого його випустили з Лук’янівського СІЗО.

Реклама

Реклама