Політика
Студенти-мешканці гуртожитків мають право вільно заходити і виходити у будь-який час упродовж доби, — Міносвіти

Окрім того, власник гуртожитку не може безпідставно заходити до кімнат мешканців, залучати студентів до чергувань чи інших безоплатних робіт — це незаконно

Студенти, які проживають у гуртожитках, мають право вільно заходити до своєї кімнати і виходити у будь-який час доби, в тому числі вночі. Про це йдеться у листі Міністерства освіти від 31.10.2017 № 1/9-577.

Таким чином повідомляють про «недопустимість встановлення часових обмежень доступу до гуртожитків здобувачів освіти — мешканців гуртожитків». Лист адресовано керівникам закладів вищої освіти.

Реклама

«Додатково до зазначеного, інформуємо про неможливість безпідставного виселення, залучення до примусових робіт, в т.ч. чергувань здобувачів вищої освіти — мешканців гуртожитків, та недопустимість безпідставного проникнення до житла (кімнати в гуртожитку)», — йдеться у документі.

Також опублікували лист громадської організації «Українська асоціація студентів», у якому зазначається, що «мешканці гуртожитку мають безумовне право на доступ до нього (вхід та вихід із гуртожитку) у будь-який час доби незалежно від причин запізнення чи будь-яких інших обставин».

Також читають: «Залишилися у капцях і футболках»: відома авіакомпанія України влипла в новий скандал

Зазначається, що власник гуртожитку справді повинен мати дублікат ключів від кімнат, проте не має права безпідставно заходити до мешканців, якщо це не пов’язано із порятунком життя людей, збереженням майна чи з безпосереднім переслідуванням підозрюваних у порушенні закону.

Щодо практики залучення мешканців до різного роду обов’язкових робіт — зокрема, чергування, робіт із благоустрою тощо — стверджується, що це протирічить нормі Конституції про те, що кожен має право на працю, на яку він вільно погоджується, а використання примусової праці забороняється. Так, мешканці гуртожитку можуть виконувати роботи тільки за умови працевлаштування із зарплатнею не нижчою, ніж встановлено законодавством.

Реклама

Реклама