Економіка
Стало відомо, де в Україні зберігатимуть ядерні відходи
Жити біля сховищ безпечно, запевняє віце-прем’єр Кістіон

В Україні будується кілька сховищ для відпрацьованого палива атомних електростанцій. В цілому, їх буде чотири: два в Київській області, інші – при Запорізькій і Хмельницькій АЕС. Про це в ефірі ZIK заявив віце-прем’єр-міністр України Володимир Кістіон.

«Сьогодні в Україні будується кілька сховищ для відпрацьованого палива атомних електростанцій. Зокрема, одне з таких сховищ буде створено при Запорізькій АЕС. Ще одне сховище будується в «зоні відчуження», тобто на території Чорнобильської електростанції. Більш того, саме це сховище повинне забезпечити зберігання ядерного палива, яке буде вилучено з енергоблоків Чорнобильської АЕС», – зазначив Кістіон.

Всього в Україні побудують чотири нових сховища для відпрацьованого ядерного палива АЕС. «Наступне сховище для відпрацьованого палива плануємо побудувати при Хмельницькій АЕС, і ще одне – в Київській області, поруч із зоною відчуження», – додав Кістіон.

Реклама

Політик також запевнив, що два енергосховища поблизу столиці не зашкодять здоров’ю киян і будуть повністю безпечними для їх життя. «Якщо дотримуватися всіх технологічних регламентів, то жити біля таких сховищ цілком безпечно», – сказав віце-прем’єр-міністр України.

Також читають: Білий дім розлючений через брехню РФ та публікацію фото Трампа і Лаврова – ЗМІ

Кістіон також заявив, що 11 травня на засіданні уряду було створено спеціальний фонд, куди надходитимуть кошти від роботи АЕС, які в подальшому будуть спрямовані безпосередньо на будівництво всіх чотирьох сховищ відпрацьованого палива АЕС.

Україна витрачала близько 200 млн доларів на відправку і зберігання відпрацьованого ядерного палива до Росії.

З 2014 року в Україні будується Централізоване сховище відпрацьованого ядерного палива (ЦСВЯП) на території Чорнобильської зони. Там відпрацьоване паливо повинне буде зберігатися в очікуванні переробки в Україні. Контракт на спорудження ЦСВЯП був підписаний з американською компанією Holtec International ще 2005 року.

Джерело.

Реклама

Реклама