Події
Спалах кoру в Україні: назване найнебезпeчніше джерело поширення iнфeкції

Людина, яка не була вакцинована або отримала неповну дозу вакцини проти кoру, схильна до ризику зараження цим вірусом і може стати джерелом його поширення.

Про це повідомляють у Всесвітній організації охорони здоров’я (ВООЗ), яку цитує УНІАН.

У ВООЗ стурбовані, що випадки захворювань були виявлені у всіх областях України та в Києві. У 2017 році від цього захворювання померли п’ятеро людей. Усього на кiр перехворіло близько трьох тисяч чоловік.

Реклама

«В Україні у 2017 році вакцинацію пройшли, принаймні, вдвічі більше дітей, ніж з 2016 року», — заявила представник ВООЗ у Києві Марті Еверард.

«Але кожна дитина або дорослий, які не були вакциновані або отримали неповну дозу вакцини, схильні до ризику зараження на кiр й можуть стати джерелом його поширення. Наша спільна робота з реалізації обіцянок ліквідувати кiр є більш актуальною, ніж будь-коли, і її необхідно продовжувати», — сказав представник Європейського регіонального бюро ВООЗ Робб Батлер.

Також читають: Наскільки «зимове» дизпаливо є «зимовим»: дослідження

Медики попереджають, що кiр поширюється і в інших країнах регіону. Нещодавно спалахи цього захворювання були виявлені в Греції, Італії та Румунії. Експерти ВООЗ спільно зі своїми партнерами тісно співпрацюють з органами охорони здоров’я постраждалих країн у справі захисту населення від кoру та інших інфекційних захворювань, які можна попередити за допомогою вакцини.

У 2016 році в Європейському регіоні було зареєстровано менше шести тисяч випадків кoру, а 33 країни досягли повної його ліквідації. Проте, великі спалахи кoру в деяких країнах у 2017 році повернули цю позитивну тенденцію назад. У зв’язку з цим у ВООЗ закликали активізувати зусилля з вакцинації дітей у всіх країнах регіону.

Реклама

Реклама