Події
Сьогодні в Україні почав діяти надзвичайни стан в енергетиці

Сьогодні, 17 лютого, в Уераїні набуло чинності розпорядження Уряду про надзвичайні заходи в електроенергетиці. Про це повідомляється в розпорядженні уряду №103 від 15 лютого.

«У зв’язку з блокуванням вантажних перевезень енергетичного вугілля антрацитної групи і з метою забезпечення надійної, стабільної роботи об’єднаної енергетичної системи України, запобігання виникнення дисбалансу між виробництвом і споживанням електричної енергії погодитися з пропозицією Міністерства енергетики та вугільної промисловості про прийняття на ринку електричної енергії тимчасових надзвичайних заходів», – йдеться в в розпорядженні.

Державне підприємство «Національна енергетична компанія «Укренерго», виходячи з наявних запасів палива для виробництва електричної енергії тепловими електростанціями, у разі необхідності і погодження з Міністерством енергетики, може застосувати графік погодинного відключення електроенергії та графіків її аварійного відключення.

Реклама

Також читають: Витрати за проведення «Євробачення-2017» хочуть перекласти на плечі киян

Окрім цього, держпідприємство «Енергоринок» повинне розробити графік навантаження енергосистеми України з урахуванням вимог державного підприємства «Укренерго» по складу обладнання теплових електростанцій енергогенеруючих компаній. Розробити нарахування платежів за електричну енергію її виробникам, які працюють за ціновими заявками, для яких встановлені графіки та обсяги виробництва електричної енергії, з граничної ціни системи.

Держпідприємство «Національна атомна енергогенеруюча компанія «Енергоатом» повинна дотримуватися графіків навантаження енергосистеми України, проводити технічне обслуговування устаткування атомних електростанцій через часткові розвантаження одиничних енергоблоків атомних електростанцій.

Згідно з постановою, надзвичайний режим з енергетики буде діяти місяць – до 17 березня 2017 року. Але за три дні до закінчення терміну дії цього розпорядження Міністерство енергетики повинно проінформувати Кабінет Міністрів України про стан його виконання.

Джерело.

Реклама

Реклама