Події
Сьогодні Україна відзначає День пам’яті Героїв Крут

Сьогодні, 29 січня, Україна відзначає День пам’яті Героїв Крут в честь 99-ї річниці бою під селом Крути в Чернігівській області.

У Києві пройде урочиста церемонія покладання квітів до Пам’ятного Хреста Героям Крут на площі Андрія Первозванного. Також заходи відбудуться у Меморіальному комплексі «Пам’яті Героїв Крут» у селі Пам’ятне Чернігівської області.

Президент Петро Порошенко вважає, що подвиг героїв Крут є уроком для сучасників і для нинішнього покоління. Про це він заявив на своїй сторінці в соціальній мережі Facebook.

Реклама

«Так, вони були зовсім юні, герої Крут… Їх подвиг став великим уроком і сучасникам: можливо, для українських патріотів Грушевського, Винниченка події в Крутах вперше продемонстрували жахливу правду про комунізм і соціалізм», — написав він.

Порошенко підкреслив, що це урок і нам, сьогоднішнім, і демократам докір — роз’єднаним і непоступливим.

Також читають: Бойовики пішли штурмом біля Авдіївської промзони: Україна зазнала втрат

«Звідти, з Крут, наші героїчні діти дивляться в глибину нашої совісті … Це не мої слова. Це слова В’ячеслава Чорновола, написані ним 19 років тому. Але вони і сьогодні — на злобу дня», — написав Порошенко.

29 січня 1918 року на залізничній станції Крути в Чернігівській області 300 київських студентів, захищаючи підступи до Києва, вступили в нерівний бій з шеститисячної армією більшовиків під командуванням Михайла Муравйова, яка в числі інших вела наступ на Українську народну республіку. За свідченнями учасників подій, було вбито понад 250 осіб з української сторони. Точно відомі імена 27 студентів, яких взяли в полон і розстріляли. Їх тіла пізніше були урочисто перепоховані на Аскольдовій могилі в Києві.

Джерело.

Реклама

Реклама