Події
Сьогодні православний світ святкує другий день Різдва — Собор Пресвятої Богородиці

На другий день Різдва Христового 8 січня християни святкуютьють Собор Пресвятої Богородиці, славлячи гідність богоматеринства. Загалом, від свята Христового Різдва до Богоявлення, в якому відзначають Собор Пресвятої Богородиці, триває 12 днів, тому й називається дванадцятиденням.

Вважалося, що це свято для жіноцтва важливіше, ніж Різдво, оскільки пов’язане з Матір’ю Божою. В народі вірили: якщо вагітна жінка чи її чоловік, навіть через крайню необхідність, працюють у цей день, то у неї народиться дитина з фізичними вадами.

У цей день починали колядувати і проводити жіночі обряды. На Богородицю жінки відвідували бабів, які приймали в них роди, пригощаючи вечерею, а також справляли обіди та панахиди по померлих (вірили, що вночі всі небіжчики сходяться до храму і їм правлять молитви священики, якы також померли).

Реклама

У деяких українських місцевостях до сходу сонця запалювали на подвір’ї Дідуха, перестрибували через огонь і перегонили тварин, оскільки вночі «мають гуляти відьми».

Також читають: Стало відомо, коли в Україні покращиться погода

За звичаєм люди на другий день після Різдва обмінювалися печивом, нібито на честь болю Пречистої Діви Марії при народженні Ісуса Христа. Собор таку практику засуджує і забороняє, називаючи народження Христа «безболісним».

Церква присвячує другий день різдвяних свят, святої родини, тобто Пречистій Діві Марії та її святому Обручнику, Йосипу. Як сам Ісус Христос є взірцем ідеального доброчесного життя, так і Пресвята родина є ідеалом сім’ї.

Джерело.

Реклама

Реклама