Події
Синій Кит: щонайменше 13 тисяч українських підлітків сидять в «групах смерті»,- МВС

В МВС розказали, що в групах смерті, таких як «Синій кит», під виглядом адміністраторів з дітьми працюють кваліфіковані психологи, здатні швидко підштовхнути їх до суїциду. Про це в інтерв’ю «Новому времени» розповів глава Департаменту Сергій Демедюк.

Як повідомляється, на даний момент виявлено 260 українських акаунтів, які є учасниками всіх спільнот даного типу. Однак як тільки блокується одна група, створюється інша і учасники вступають у неї.

«Тільки за 12 лютого, ми виявили 13 тисяч українських користувачів в цих групах. Вони знають, що групи закриваються. Але також знають, як шукати нові», — каже Демедюк.

Реклама

За його словами, вже були летальні випадки у Донецьку та Івано-Франківську, коли підлітки закінчили гру «до кінця».

Також читають: Івано-Франківську жертву «Синього кита» випадково врятували

Закриття груп не призведе до закінчення цього ланцюжка. У МВС заявляють що потрібно, щоб батьки та вчителі розповіли дітям: з ними грають не ровесники, не підлітки, а дорослі тітки і дядьки, завдання яких – збагачення будь-якою ціною. Їм важливо отримати зображення та відео, де зняті каліцтва або смерть.

«Такий контент на закритих форумах дорого коштує, на цьому заробляють гроші. А діти думають, що гра. Фотографують те, що роблять. У соцмережах багато відео і селфі, де завдають собі шкоди, вбивають себе, один одного фотографують, коли під машину або поїзд кидаються», — сказав Демедюк.

Геолокацію дітей дуже складно вирахувати, тому що вони практично не вказують місто, в якому живуть. Планується, що для пошуку учасників даний груп буде задіяно Міністерство освіти.

Джерело.

Реклама

Реклама