Кримінал
«Синій кит»: експерт пояснив хто і для чого створює групи смерті

Мета одна – отримання прибутку за рахунок продажів відео, на яких підлітки покінчують життя самогубством. Про це на своїй сторінці у Facebook написав керуючий партнер Creative Quarter Ілья Кенінгштейн.

Він зазначає, що адміністратори груп схиляють дітей до виконання квестів, суть яких – наносити собі фізичні каліцтва, а потім накласти на себе руки, транслюючи цей процес в прямому ефірі. Після цього, за словами кіберполіції, запис потрапляє в darknet і приєднується до списку аналогічних файлів, виставлених на продаж.

«Тут слід коротко пояснити, що таке darknet. Darknet – це особливий тіньовий сегмент мережі, до якого не можна підключитися через звичайний браузер. Darknet відрізняється високим ступенем анонімності, що, в свою чергу, дає користувачам можливість комунікувати між собою і пересилати один одному інформацію, абсолютно не боячись, що їх викриють в кіберполіції, спецслужби і т. д», – зазначив Ілья Кенінгштейн.

Реклама

Також читають: Синій Кит: щонайменше 13 тисяч українських підлітків сидять в «групах смерті»,- МВС

«Таким чином, darknet давно перетворилася в місце збору не тільки дисидентів, біженців, журналістів, спецагентів і представників неурядових організацій, але і торговців зброєю, наркотиками, підробленими кредитними картами, найманих вбивць, та інших маніяків всіх мастей. Це людське дно, страхітливе своєю глибиною», – додав автор.

За його словами, весь цей процес в згаданих групах націлений тільки на одне: отримання прибутку за рахунок продажу відео на яких підлітки кінчають життя самогубством.

Джерело.

Реклама

Реклама