Політика
«Сиди тихо, жінко, – твій день 8 березня»: В’ятрович розставив крапки над «і» стосовно свята

Вихідний 8 березня – відлуння Радянського Союзу, а саме свято потребує нового змісту. Таку думку під час інтерв’ю «Громадському радіо» висловив голова Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович.

За його словами, досі для більшості жінок вихідний день 8 березня є ознакою того, що до їхніх прав ставляться з повагою. Але так думати помилково.

«Для багатьох жінок, які представляються борчинями за жіночі права, статус вихідного є показником того, що країна чи суспільства з повагою ставиться до жіночих прав. Хоча 8 березня є Міжнародним жіночим днем у більшості європейських держав, він не є вихідним днем. Це вихідний день тільки в Росії, Білорусі, Казахстані, Північній Кореї, В’єтнамі, Анголі…Мені здається, що статус вихідного, наданий радянською владою цьому дню, був одним з інструментів радянської влади перетворити цей день з дня боротьби за права жінок на день у форматі «букетики-тортики-шампанське». Мені здається, що борчині за права жінок мали б підтримати нашу ініціативу», – зазначив В’ятрович.

Реклама

Також читають: У Верховній Раді побилися депутати: з’явилося фото та відео

Голова Українського інституту національної пам’яті також висловив обурення гарячою дискусією навколо цього свята.

Він зазначив, що ініціативою стасувати вихідний 8 березня переважно прагнули надати нового змісту святу.

«Для багатьох 8 березня як вихідний є радше певним моментом дискримінації жінок. Цей день сприймається як єдиний для жінки на рік: «Сиди тихо, жінко, – твій день 8 березня». Цей підхід досі зберігається в українському суспільстві», – заявив В’ятрович.

Також він зауважив, що загалом весь календар України потребує впорядкування, адже нині він хаотичний.

Джерело.

Реклама

Реклама