Політика
Що зміниться в медицині після ухвалення медреформи, розповіла Супрун

Виконувач обов’язків міністра охорони здоров’я Уляна Супрун розповіла про зміни, які чекають на українців після медичної реформи, пише ГазетаУА.

«Одна з великих змін – це співоплата за медичні послуги. Депутати її відкинули. Оплата буде 100% покрита, або взагалі не будуть оплачені. Є витрати, які не покриватимуться. Наприклад, естетична медицина, або стоматологія, які не є невідкладними. Кожного року ми будемо визначати, які послуги будуть безкоштовними. Ми маємо також додаткові програми, які допомагають покрити ті витрати, є державні закупівлі ліків та програма «Доступні ліки», маємо специфічні програми», — розповіла вона.

Вона додала, що Національна служба здоров’я буде розпорядником коштів і вони будуть напряму виплачувати лікарям або лікарням. За ті послуги, які були надані пацієнтам. Тобто, буде рахунок, який буде йти в службу здоров’я, і потім кошти напряму будуть йти від казначейства до лікарні.

Реклама

Також читають: Кабмін ввів квоти для працевлаштування українців старше 45 років

«Ми створимо такі умови, що лікарям буде невигідно просити в пацієнтів гроші. Але якщо будуть порушення то пацієнти зможуть звернутись до Національної служби здоров’я і надати скаргу на лікаря, або на лікарню і після цього будуть проводитись перевірки. І якщо будуть виявлені порушення, то служба зможе розірвати контракт з лікарем і лікарнею», — розповіла Супрун.

Також вона додала, що зараз 97% українців оплачують свої медичні послуги, держава покриває тільки 3%. Після реформи покриватимуться 90% того, що потребує пацієнт. Кошти будуть більш ефективно використовуватись, вони не будуть йти через чиновників.

Реклама

Реклама