Політика
Що готує українцям медична реформа: топ-5 нововведень
На засіданні Верховної Ради 8 червня народні депутати зробили перший крок до впровадження в Україні медичної реформи.

Законопроект «Про державні фінансові гарантії надання медичних послуг і лікарських препаратів» був прийнятий у першому читанні.

Медреформа була за крок від провалу. З першої спроби законопроект набрав лише 224 голоси «за», недобравши всього двох голосів, щоб рішення було прийнято. Спікер ВР Андрій Парубій спробував повернути законопроект на повторний розгляд, але цю пропозицію підтримали лише 218 депутатів. Друга спроба переглянути закон — «за» 221. Не пройшов й альтернативний законопроект Олега Мусія. Його підтримали тільки 32 депутати.

Після довгих політичних сперечань спікер Андрій Парубій поставив втретє урядовий законопроект на голосування. За — 227 голосів, рішення прийнято.

Реклама

Міністр Уляна Супрун, виступаючи в парламенті, порівняла цю реформу з прийняттям Акту про незалежність України, повідомляє Lb.ua.

Також читають: Аваков вручив Окуєвій новий пістолет, а Осмаєву — годинник

«За роки незалежності було розроблено 21 законопроект про страхування, змінилося понад 20 міністрів. А українців стало на 10 мільйонів менше. Ми можемо і далі шукати ідеальну модель, але руїна у нас зараз і люди вмирають вже», — заявила міністр, закликаючи депутатів підтримати медичну реформу.

Видання kp.ua склало топ-5 нововведень від МОЗ

1. Пацієнт зможе сам вибирати лікаря і медичну установу. І ніякої прив’язки до місця проживання! З конкретним лікарем пацієнт укладає контракт на надання медичних послуг (по суті, оплачується консультація у терапевта). Можна вибрати обслуговування як у державній, так і приватній клініці.

2. З державного бюджету буде оплачуватися тільки первинна медична допомога, а також екстрена та паліативна (так званий гарантований пакет медичних послуг). Спеціалізована та високоспеціалізована медична допомога надаватиметься на умовах оплати пацієнтами. Вводиться триступенева оплата медпослуг:

«Гарантований пакет», або так званий «зелений» пакет. Покривається за рахунок держави. У нього входить оплата невідкладної, первинної, а також паліативної допомоги (допомога пацієнтам, у яких смертельні захворювання),

«Синій» пакет — співоплата держави і пацієнта. За такою схемою планується оплачувати консультації вузькопрофільних лікарів, лікування на стаціонарі, проведення операцій, зокрема і пологів. Але точний перелік «синіх» послуг, а також тарифи і пропорції співоплати в уряді складуть пізніше, «червоний» пакет — медпослуги оплачує пацієнт самостійно. Зі свого гаманця доведеться заплатити за стоматологію та естетичну медицину.

3. Створюється Національна служба здоров’я України. Через цей орган будуть проходити держкошти щодо «гарантованого пакету», і саме через нього можна буде укласти договір з конкретним лікарем.

Цей орган буде знаходитися у прямому підпорядкуванні МОЗ. І буде виконувати як функції єдиного замовника медичних послуг, так і функції контролю за дотриманням умов договорів про медичне обслуговування населення, зазначає Страна.ua.

Також читають: В Україні масово відкриваються магазини дешевого брендового одягу

Служба підпише угоди з усіма медичними установами, що працюють у первинній сфері. Це можуть бути не тільки державні амбулаторії, а й лікарі, які ведуть приватну практику, або ж оформлені як фізичні особи-підприємці. Тобто, вони теж зможуть отримати держфінансування, щоб надавати «гарантований пакет» медичних послуг.

4. Планується створити електронний реєстр пацієнтів.

5 . Реімбурсація ліків. Перелік таких медпрепаратів буде встановлювати Кабмін. З 1 січня 2020 року передбачається реімбурсація лікарських препаратів, передбачених «гарантованим пакетом».

Сотні людей почали розповідати свої історії про сумний досвід лікування, про те, як на їхніх очах вмирали їхні діти, батьки, родичі, друзі. Вони заявляють, що систему потрібно міняти, щоб такі ситуації більше не повторювалися.

Джерело.

Реклама

Реклама