Події
Шахраї погрожують блокуванням картки в смс-повідомленні

Шахраї погрожують блокуванням картки, щоб виманювати гроші. На номер клієнта банку надсилають повідомлення: «Ваша картка заблокована. Зверніться за номером …».

«Брат отримував на картку від Ощадбанку соціальну пенсію. Кожного місяця по 700 гривень. Поки був за кордоном там назбиралося близько 6700 гривень. 18 квітня брат приїхав до бабусі на кілька днів. Відразу на телефон отримав повідомлення із банку, що картка заблокована. Смс мов від банку прийшло одночасно на його номер і телефон бабусі. Ці телефони були закріплені за банківською карткою. Замість номеру назва банку. Він передзвонив за вказаним в тексті телефоном, щоб дізнатися про блокування. Шахраї просили назвати номер картки, цифри на звороті та код із смс. Наступного дня пішов знімати гроші з рахунку, але там вже нічого не було. У банку сказали, що спочатку було два платежі по 1 гривні, а потім всю суму перевели на реквізити якоїсь столичної фірми», — розповідає Марічка Дорофеєва із села Свидівок Черкаського району Черкаської області.

Також читають: Як отримати заощаджену субсидію готівкою

Реклама

Постраждалі підозрюють, що їх персональні дані потрапили до рук шахраїв через працівників банку.

У Ощадбанку запропонували зробити нову картку. Заяву про шахрайство зафіксували в службі безпеки установи та поліції.

Юрист Юлія Горбачевська говорить, що перш за все потрібно написати дві заяви в поліцію — скоєння злочину шахраями і працівниками банку.

«Це кримінальна справа. Коли буде доведена вина працівників банку, то можна стягувати матеріальну і моральну шкоду. На практиці потрібно мати дуже гарну доказову базу, контролювати як працювала поліція, чи викликали на допит працівників банку. По законодавству такі справи мають вирішувати за 3-4 місяці. На практиці потрібно 1-2 роки».

Джерело.

Реклама

Реклама