Політика
Савченко розповіла подробиці переговорів із бойовиками (відео)

Нардеп з фракції «Батьківщина» Надія Савченко розповіла, що вперше після звільнення зустрічалася із ватажками бойовиків Олександром Захарченком і Ігорем Плотницьким.

Про це вона заявила в ефірі «Радіо Свобода» у вівторок.

За словами Савченко «ніхто не легалізує» бойовиків.

Реклама

«Зустріч пройшла у тристоронньому форматі за присутності російської сторони і білоруської організаційної сторони. Вона відбувалося три години, з третьої до шостої вечора. Закінчилася, я вважаю, що на позитивній ноті», — сказала вона.

Савченко також підтвердила, що на зустрічі були Михайло Балуєв, Олег Шкряба як представники російської сторони, і Володимир Рубан (якого пов’язують із віктором Медведчуком).

«Вони є в Мінській контактній групі з гуманітарних питань», — сказала вона.

Також Савченко розповіла, що обговорювала під час зустрічі питання амністії. Водночас вона заявила, що не давала згоду на відкриття «посольства ЛДНР» в Києві.

«Так не було, я не знаю, як це подали журналісти. Навпаки, я сказала, що не може бути представництва офіційного того, чого офіційно не існує. Немає ні ЛНР, ні ДНР. Далі ми говорили про те, щоб зробити якийсь прес-центр. Я сказала, що якщо ви хочете, щоб вас чули, можна почати говорити», — сказала Савченко.

Вона додала, що завжди повідомляє про такі контакти «відповідні органи».

Як відомо, 7 грудня Савченко таємно відвідала Мінськ, де за посередництва Федеральної служби безпеки Росії зустрілася з ватажками так званих «ДНР» та «ЛНР» Олександром Захарченком та Ігорем Плотницьким.

Поза спинами офіційних переговорників тристоронньої контактної групи колишній політв’язень Росії Савченко та проросійські бойовики говорили про полонених.

Савченко підтвердила: «Я сиділа за столом переговорів із людьми, з якими ми стріляли одне в одного». Вона переконана у правильності своїх дій. Така зустріч, на думку нардепа, може посилити мінський формат і зробити його «більш дієвим».

Також читають: Стало відомо, де Савченко взяла свою знамениту шапку

Джерело.

Реклама

Реклама