Політика
Розвідка США перехопила комунікацію між сирійськими військовими і хімічними фахівцями, — CNN

У перехоплених повідомленнях представники сирійської армії спілкувалися з експертами в галузі хімії з питань підготовки до атаки зарином в Ідлібі минулого тижня.

Про це високопоставлений американський чиновник повідомив CNN у четвер.

Американська розвідка в терміновому порядку переглядала дані розвідки, отримані протягом перших годин після атаки, з метою знайти винних за використання хімічної зброї на північному заході Сирії. В атаці із застосуванням зарину загинули як мінімум 70 осіб.

Реклама

Американські чиновники заявляють, що немає сумнівів у тому, що відповідальність за цю хімічну атаку несе президент Сирії Башар Ассад. У перехоплених повідомленнях представники сирійської армії спілкувалися з експертами в галузі хімії з питань підготовки до атаки зарином в Ідлібі минулого тижня.

Також читають: Каже просто зачепила??? З’явилися відео, як авто Савченко збило стареньку

Чиновник, який спілкувався зі CNN, підкреслив, що США не знали про приготування атаки. Американська розвідка збирає настільки велику кількість перехоплень в Сирії та Іраку, що матеріал часто залишається поза увагою, крім випадків, які вимагають додаткової уваги та аналізу.

Перехоплень, які б підтверджували, що російські військові або розвідка спілкувалися про атаку, поки немає. Джерело CNN сказало, що, швидше за все, росіяни обережніші в спілкуванні.

Уряди Росії та Сирії заперечують причетність до хімічної атаки по Ідлібу.

Президент Трамп у середу заявив, що Пентагон розглядає причетність Росії до атаки.

«Я б хотів вважати, що вони не знали, але вони, звичайно ж, могли знати», — сказав Трамп.

США кажуть, що Сирія відновила підрозділ, що займається хімічним озброєнням. Він існував раніше, але був розформований після підписання Сирією договору про відмову від хімічного озброєння в 2013 році. CNN пише, що, за деякими даними, підрозділ отримує допомогу ззовні.

Також читають: Тимошенко відповіла на пропозицію Гройсмана передати її «Газпрому» замість грошей (відео)

Навіть якщо Пентагон виявить докази участі Росії в цих атаках, міністерство або Білий Дім навряд чи оприлюднять цю інформацію, говорить джерело.

Джерело.

Реклама

Реклама