Політика
Росії дозволили захопити Україну: в Чехії зробили заяву

Сенат Чехії ухвалив постанову, в якій назвали слова президента країни Мілоша Земана про анексію Криму як «завершена справа» легітимізацією російської агресії в Україні.

Про це йдеться в стенограмі засідання, опублікованій на сайті Сенату.

Так, із 47 сенаторів, присутніх у залі, «за» проголосували 38.

Реклама

Не підтримали постанову тільки три людини. У документі, який підтримав Сенат Чехії, говориться, що президент повинен поважати зовнішню політику країни.

«Ми вважаємо неприйнятним, щоб президент республіки представляв свої особисті погляди в публічних промовах на міжнародному форумі, які повністю суперечать зовнішній політиці уряду… Слова президента викликали сильну реакцію з боку іноземних партнерів Чеської Республіки. Ось чому я вважав за доцільне реагувати і запевнити іноземних партнерів у тому, що в нашій зовнішній політиці не було ніяких змін», — йдеться у резолюції.

Також читають: Гройсман про заяву Земана щодо Криму: Здорова людина ніколи такого не скаже (відео)

У прийнятому рішенні Сенат Чехії висловив незгоду із заявами Земана на пленарному засіданні ПАРЄ 10 жовтня про приєднання Росії до Криму, що суперечить зовнішній політиці Чехії.

«Цими заявами президент республіки узаконює агресію, яка суперечить міжнародному праву», — йдеться у прийнятій резолюції.

Сенат також нагадує, що в прийнятій резолюції №545 28-го засідання 10-го терміну повноважень, у якому, відповідно до позиції уряду, говориться, що Крим продовжує залишатися частиною України, а його відділення від України є результатом російської агресії і не має підтримки в міжнародному праві.

Сенат закликав президента Мілоша Земана надалі поважати зовнішню політику Чехії і принципи міжнародного права.

Пропозиція визнати, що Земан завдав своїми заявами шкоду інтересам Чехії, сенатори не підтримали.

Реклама

Реклама