Політика
Росія задумала ввести аналог грін-карти

У Росії пропонують ввести з 2019 року російський аналог грін-карти. Вона дасть висококваліфікованим іноземцям російського походження, який вільно володіє російською мовою, право в’їзду в Росію і роботи на території країни. Такі плани описані в проекті програми “Цифрова економіка”, підготовленому Мінкомзв’язку, на розгляд Держдуми проект буде внесений у березні 2017 року.

Програма складається з великої кількості розділів. В розділі “залучення іноземних фахівців і російських фахівців, які виїхали за кордон” сказано, що до 2019 року має бути введена в обіг карта російського співвітчизника, що надає іноземним фахівцям високої кваліфікації російського походження, який вільно володіє російською мовою, право в’їзду та роботи на території РФ.

Також читають: Мінус 80%! Організатори Євробачення-2017 суттєво знизили вартість квитків

Реклама

Для цього має бути опрацьована система оцінки кваліфікації працюючих у Росії власників карти роботодавцями, а також розроблено комплекс заходів підтримки перебування в Росії фахівців, що отримують високі оцінки.

Схожі документи видають у багатьох країнах, наприклад у Польщі. Проект покликаний сприяти залученню культурно близьких трудових мігрантів у Польщі. Власники картки можуть безкоштовно отримати довгострокову візу з правом на багаторазовий перетин кордонів Польщі без додаткових документів. У них є право легально працювати або займатися підприємницькою діяльністю без спеціального дозволу, безкоштовно відвідувати всі державні музеї, отримувати безкоштовну освіту на території Польщі на тих же підставах, що і громадяни країни.

Джерело.

Реклама

Реклама