Світ
Робота за кордоном: скільки заробляють українці у Франції

Чимало українців виїжджають за кордон аби підзаробити. Загалом з України у період з 20 березня 2018 року виїхало понад 766 тисяч людей, більша частина з них — трудові мігранти.

Про це інформує сайт Gazeta.ua.

Українські чоловіки найчастіше йдуть працювати на будівництво, а жінки – нянями або ж прибиральницями.

Реклама

«Наші чоловіки у Франції працюють на будівництві, ремонтних роботах, в день отримують від 50 євро. Жінки частіше отримують погодинну оплату – від 8 євро за годину»,– розповіла Наталя, яка вже другий рік живе у Франції.

Вона зазначила, що є багато тих, хто працює перукарями, манікюрницями, фотографами. Париж – дороге місто. Квартиру тут можна зняти від 16 тисяч гривень за місяць, це в гірших районах чи далеко від центру або ж за зовсім невеличке житло.

У Парижі є навіть квартири загальною площею 9 квадратних метрів, і це вже з кухнею, душем і туалетом. Місячний проїзд на всі види транспорту коштує 2 250 грн, а одноразовий білет – 64 грн.

«Якщо говорити про продукти харчування, то масло можна купити і за 1 євро. Помідори в середньому коштують від 48 до 64 гривень, яблука до 96 гривень»,– додала Наталя.

Крім того, емігрантка зазначила, що іноді дешевше придбати вже готову французьку страву, ніж приготувати борщ.

Нагадаємо, що головний наслідок трудової міграції для України – скорочення населення. Міністр соцполітики Андрій Рева зазначив, що в міграції перебувають 3,2 мільйона осіб, а проблема розчарування у заробітках стосується 9 мільйонів людей.

Також стало відомо, що українських трудових мігрантів регулярно обдурюють за кордоном, і країни Європейського Союзу – не виняток.

Реклама

Реклама