Політика
Reuters: Україна відчуває зраду Євросоюзу, який не виконав обіцянку про скасування віз

Україна відчуває, що Європейський Союз підвів її, не дотримавши обіцянки про скасування візового режиму, пише Reuters з посиланням на свої джерела.

Колишній глава Північноатлантичного Альянсу, а нині радник українського президента Андерс фог Расмуссен зазначив розчарування української делегації під час поїздки до Брюсселя на саміт Україна — ЄС 24 листопада.

«Я б навіть використовував більш сильне слово. Я думаю, що це свого роду зрада з боку ЄС, беручи до уваги, що Україна ретельно виконала всі необхідні критерії для лібералізації візового режиму», — зазначив він.

Реклама

За інформацією агентства, камінь спотикання в питанні введення безвиза знаходиться в узгодженні механізму припинення його дії. Європа хоче тримати ситуацію під контролем у разі різкого зростання кількості клопотань про надання притулку або відмови української сторони від реадмісію своїх громадян.

Також читають: Кілька тисяч українців мітингують під Радою: з’явились фото

«У ЄС розуміють, що в очах України безвізовий режим є питанням репутації ЄС», — заявив Reuters європейський дипломат, який побажав залишитися неназваним.

Він підкреслив, що в Брюсселі будуть намагатися зробити все можливе для запровадження безвізового режиму, враховуючи всі ризики.

«Не все в Брюсселі обертається навколо України», — резюмував співрозмовник агентства.

Напередодні стало відомо про плани комітету Європарламенту з громадських свобод, юстиції і домашнім справам розглянути 8 грудня механізм призупинення безвізового режиму.

Джерело.

Реклама

Реклама

Tag