Політика
Раді запропонують скасувати весняні вихідні

Український інститут національної пам’яті підготував законопроект про скасування в Україні державних свят 8 березня, 1 і 9 травня. Про це в інтерв’ю «Апострофу» заявив директор інституту Володимир В’ятрович.

«Я думаю, що нам не варто говорити про таке державне свято, як 1 травня. Також поступово і точно треба переводити акцент з 9 травня на 8 травня. Також я переконаний, що не варто робити державним і святковим днем 8 березня», — підкреслив він.

За словами історика, Український інститут національної пам’яті вже розробив відповідний проект закону «Про державні свята в Україні».

Реклама

«Найближчим часом будемо виставляти на громадське обговорення це питання. Головним завданням в цьому напрямку буде, дійсно, впорядкування цих свят, тому що у нас календар наповнений якимись новими українськими національними святами, а старі радянські свята все одно залишаються. Усе це потребує певного впорядкування. Я думаю, що цього року депутати підтримають нашу ініціативу і ухвалять цей закон», — заявив В’ятрович.

Також читають: В Україні збанкрутував ще один банк

На його думку, на держаному рівні мають відзначатися лише ті свята, які присвячені подіям, що були переломними та надзвичайно важливими для України як держави, наприклад, День незалежності й День Конституції. «А не якісь свята, які залишилися нам у спадок від радянського минулого», — додав історик.

В’ятрович нагадав, якою великою перемогою для України була відмова від 23 лютого.

«Це свято вже майже зникло, і показником того є бізнес і комерція, які теж переорієнтувалися. Тобто 14 жовтня абсолютно поступово витісняє те, що стосувалося 23 лютого. З часом 14 жовтня повністю приживеться і буде саме тим днем, у який ми будемо згадувати захисників України, захисників в широкому сенсі», — зазначив директор інституту національної пам’яті.

Джерело.

Реклама

Реклама