Політика
Рада зі скандалом провалила призначення «аудитора» для НАБУ (відео)

Верховна Рада не змогла визначити кандидата до складу комісії зовнішнього контролю з проведення аудиту ефективності діяльності Національного антикорупційного бюро.

Після скандалу з кандидатурами парламент відправив це питання на доопрацювання комітету з питань запобігання і протидії корупції.

Депутати почали розглядати проект постанови №5571 авторства Єгора Соболєва, якою пропонувалося визначити кандидатом до складу комісії зовнішнього контролю з проведення незалежної оцінки НАБУ Роберта Сторча – заступника генерального інспектора департаменту юстиції Сполучених Штатів Америки.

Реклама

Багато хто обурювався тим, що американець претендує на цю посаду. Єгор Соболєв пояснив, що закон висуває до кандидата як вимогу досвід участі в міжнародних організаціях і судах – а таких експертів в Україні немає. «Кому ви готові довірити аудит НАБУ з українських експертів?», – запитав депутат.

Однак раптом парламенту запропонували іншу кандидатуру – Найджела Брауна: голова фракції БПП Ігор Гринів запропонував його від імені фракцій «Блок Петра Порошенка» і «Народний фронт».

Також читають: Глава Агентства нацбезпеки США пояснив, навіщо Росії Крим та Україна загалом (відео)

Голова Верховної Ради Андрій Парубій сказав: «Є дві кандидатури – Роберт Сторч, якого запропонував комітет… І друга кандидатура, запропонована фракціями. Я мав зранку розмову з двома головами фракцій, де було чітко вказано, що пропонує Верховна Рада. І якщо навіть в інших законопроектах є «за рекомендацією комітету», тут немає цього розділу – тому кожен може запропонувати кандидатуру, а Верховна Рада буде визначатися».

«Коли прийшли до мене двоє голів фракцій, я провів з юристами консультації – і мені чітко пояснили: може бути названа будь-яка кандидатура. Більше того, як повідомили, зараз у залі присутній Найджел Браун – і згідно з процедурою обговорення маємо надати йому слово», – сказав спікер.
Попри обурення в залі, Браун виступив.

Він сказав, що переважна частина його кар’єри – відшукувати правду, і припустив, що його запросили, бо він «на слуху».

Однак Браун не зміг сказати, хто запропонував його кандидатуру й хто запросив його до України. Він запевнив, що сам сплатив за свій літак до Києва та готель у столиці України.

Ані Сторч, ані Браун не здобули підтримки нардепів. За кандидатуру Сторча, якого пропонував комітет, проголосували 76 депутатів, а за Брауна – 205.

Голова Верховної Ради назвав це «рейтинговим голосуванням» і поставив на голосування кандидатуру Найджела Брауна – але ця пропозиція отримала 214 голосів.

Пропозицію повернути в комітет на доопрацювання підтримали 273 депутатів.

Єгор Соболєв про висування Брауна сказав: «Це нечувана ганьба й ідіотизм. Був проведений конкурс, було рішення комітету, за яке голосували всі представники фракцій».

Іван Крулько обурився, що кандидатуру внесли з порушенням регламенту, – і запропонував Брауну зняти свою кандидатуру.

Також читають: В Україні паперові трудові книжки замінять електронними: плюси і мінуси впровадження

Сергій Лещенко звернувся до Брауна: «Ваша біографія – це суцільна бізнес-практика… Чи зможете ви бути неупередженим аудитором?».

«Антикоурпційному аудиту не потрібен бюрократ. Я розслідував найбільші фінансові злочини в світі», – відповів іноземець.

Юлія Тимошенко, як і Олег Ляшко, запитала, хто запросив Брауна в Україну. За її словами, Роберт Сторч – незалежний експерт, а Найджела Брауна «намагається номінувати» Петро Порошенко, щоб продовжувати корупційні діяння.

Також читають: Білорусь визнала, що джип, який проривався через кордон, прибув не з українського КПП, — ДПСУ

До слова, Сторч свого часу працював радником із питань правосуддя у посольстві США в Україні, а у 2014 році був залучений до розробки проекту закону про НАБУ. За словами Соболєва, зараз Дональд Трамп номінував його на високу посаду в США.

Джерело.

Реклама

Реклама