Політика
Рада ухвалила законопроект про оцінку впливу на довкілля
«За» проголосували 232 народних депутати

Верховна Рада ухвалила у другому читанні та в цілому законопроект №2009а-д «Про оцінку впливу на довкілля». «За» проголосували 232 народних депутати.

Згідно з пояснювальною запискою до документа, він спрямований на встановлення правових та організаційних засад здійснення оцінки впливу на довкілля та забезпечення виконання Україною міжнародних зобов’язань у рамках Конвенції про оцінку впливу на навколишнє середовище у транскордонному контексті (Конвенція Еспо) та Конвенції про доступ до інформації, участі громадськості в процесі ухвалення рішень та доступу до правосуддя з питань щодо довкілля (Оргуська конвенція), стороною яких є Україна, а також імплементації в національне законодавство положень Директив 2003/4/ЄC та 2011/92/ЄС.

Законопроект встановлює правові та організаційні засади оцінки впливу на довкілля, яка спрямована на попередження та запобігання шкоді довкіллю, забезпечення екологічної безпеки, охорони довкілля, раціонального використання і відтворення природних ресурсів у процесі ухвалення рішень про здійснення господарської діяльності, яка може мати значний вплив на довкілля, з урахуванням державних, громадських та приватних інтересів.

Реклама

Також читають: Верховна Рада перейменувала місто Мукачеве

Документ передбачає, що оцінка впливу на довкілля здійснюється з урахуванням вимог законодавства про охорону навколишнього природного середовища, стану довкілля в місці, де планується здійснювати заплановану діяльність, екологічних ризиків і прогнозів, перспектив соціально-економічного розвитку регіону, потужності та видів сукупного впливу (прямого та непрямого) на довкілля, в тому числі з урахуванням впливу наявних об’єктів, запланованої діяльності та об’єктів, щодо яких отримано погодження або які перебувають у процесі погодження.

Варто зазначити, що ухвалення цього закону, серед іншого, є умовою реалізації Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом.

Джерело.

Реклама

Реклама