Політика
Рада ухвалила створення єдиного реєстру військовозобов’язаних
Підтримали таке рішення 236 народних депутатів.

Верховна Рада ухвалила у другому читанні і в цілому законопроект №2504а-д про Єдиний державний реєстр військовозобов’язаних 236 голосами народних депутатів.

Закон запроваджує ведення в електронній формі реєстру військовозобов’язаних, які перебувають у запасі для комплектування Збройних сил України та інших законних військових формувань на особливий період та для забезпечення оборони держави та осіб, приписаних до призовних дільниць.

Згідно документу, власник реєстру — Міноборони України, а розпорядник — Генштаб ЗСУ.

Реклама

Міноборони буде затверджувати порядок ведення реєстру. У цьому порядку будуть встановлені процедури збору, зберігання, обробки, використання відомостей про військовозобов’язаних. Генштаб як розпорядник буде обробляти інформацію про військовозобов’язаних від імені власника реєстру. Закон також передбачає повноваження Генштабу в даній сфері.

Також читають: «Свобода», «Нацкорпус» та «Правий сектор» підписали Національний маніфест (фото)

Для створення реєстру Міноборони укладає договір із розробником реєстру, обов’язкова умова — повне набуття державою майнових прав інтелектуальної власності на створений реєстр. Фінансується створення і підтримку реєстру з Держбюджету та інших джерел, не заборонених законом.

Для формування бази даних реєстру Центрвиборчком один раз подає Міноборони відомості стосовно усіх військовозобов’язаних віком від 18 до 60 років. Згідно закону, вони не мають давати згоду на обробку зазначених даних, проте мають право знати, яка інформація внесена до реєстру і просити змінювати недостовірну.

Держава гарантує захист бази даних реєстру від несанкціонованого доступу та зловживання доступом, незаконного використання відомостей, а також захист від взлому.

Джерело.

Реклама

Реклама