Політика
Рада спростила видачу дозволів на працевлаштування іноземців
«За» проголосували 239 народних депутатів

Верховна Рада ухвалила в другому читанні і в цілому законопроект № 4541 про скасування реєстрації іноземних інвестицій. Підтримали таке рішення 239 народних депутатів.

Згідно з пояснювальною запискою, наразі в Україні складна процедура видачі дозволів на працевлаштування іноземців. Зокрема, іноземний інвестор, який не є одночасно працівником підприємства, не має права вільно відвідувати Україну для контролю за діяльністю свого підприємства тощо. Тож цей законопроект спрямовано на те, щоб виправити ситуацію.

У законі прописано деякі категорії іноземців, для яких передбачено спрощенні умови для отримання посвідки на тимчасове проживання і працевлаштування. Серед них — іноземні високооплачувані професіонали (з/п від 160 тис. грн), засновники, учасники, бенефіціари юросіб, створених в Україні, випускники університетів, що входять до першої сотні у світових рейтингах університетів (перелік визначить Кабмін), іноземні працівники творчих професій; іноземні ІТ-професіонали.

Реклама

Крім того, документ передбачає порядок отримання іноземцями посвідок на тимчасове проживання.

Щоправда, проект закону у редакції до другого читання має багато зауважень з боку Головного юридичного управління.

Також читають: Верховна Рада перейменувала місто Мукачеве

Зокрема, негативно оцінюють виділення у законі окремої категорії іноземців, які отримують дозвіл на працевлаштування в Україні незалежно від інвестицій та від того, чи є в державі працівники відповідної кваліфікації.

Підкреслюють, що це погіршує умови для працевлаштування українських громадян.

Крім того, назвали недоцільним законодавчо регулювати, яким чином роботодавець отримує дозвіл на працевлаштування іноземців чи осіб без громадянства.

Прописане у законопроекті право іноземця отримати посвідки на тимчасове проживання за відсутності візи не узгоджується з іншими нормами цього ж закону, зазначили у Головному юридичному управлінні.

Джерело.

Реклама

Реклама