Економіка
Рада проголосувала за пенсійну реформу

Верховна Рада підтримала законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій», необхідний для проведення пенсійної реформи.

За відповідне рішення проголосували 288 народних депутатів.

Запропонований урядом закон передбачає перерахунок пенсій з 1 жовтня 2017 року з використанням показника середньої зарплати в розмірі 3 764 гривні. Передбачається, що це спричинить за собою підвищення розміру пенсій для великої кількості пенсіонерів.

Реклама

Відповідно до закону, скасовується оподаткування пенсій працюючих пенсіонерів.

Розмір та умови призначення мінімальної пенсії за віком будуть переглянуті. Також планується, що на рівні прожиткового мінімуму пенсія у мінімальному розмірі буде призначатися особам, які мають страховий стаж 30 для жінок і 35 років для чоловіків.

З 1 січня 2018 року гарантія щодо забезпечення виплати пенсій у мінімальному розмірі на рівні 40% від мінімальної заробітної плати, але не менше ніж розмір прожиткового мінімуму, буде забезпечуватися особам, які мають страховий стаж 30/35 років, після досягнення ними 65 років.

Також закон передбачає підвищення необхідного страхового стажу для виходу на пенсію до 25 років у 2018 році і до 35 років щорічно до 2028 року.

Передбачається можливість покупки до 2 років відсутнього страхового стажу із застосуванням додаткового коефіцієнта: 2 — за період до 12 місяців і 1,5 — за період з 13 до 24 місяців.

За словами міністра соціальної політики Андрія Реви, завдяки прийняттю пенсійної реформи, з 1 жовтня 2017 року мінімальна пенсія збільшиться до 1452 грн.

Реклама

Реклама