Події
Путін особисто віддав наказ втрутитись у вибори, аби допомогти Трампу, – доповідь розвідки США

Президент Росії Володимир Путін особисто замовив «кампанію впливу» на президентські вибори в Сполучених Штатах, які відбулись у листопаді 2016 року, щоб допомогти перемогти кандидату від Республіканської партії Дональду Трампу. Про це йдеться в доповіді Центрального розвідувального управління, Федерального бюро розслідувань і Агентства національної безпеки США, яку розсекретили ввечері 5 січня.

Як йдеться у доповіді, Путін ставив на меті підірвати віру американців у демократію і очорнити Клінтон.

«Ми вважаємо, що Путін і російський уряд явно воліли обрання Трапма»,
– повідомляється в доповіді.

Реклама

«Ми також вважаємо, що Путін і уряд Російської Федерації прагнули збільшити передвиборчі шанси Трампа, зокрема, шляхом дискредитації держсекретаря Клінтон», – йдеться в документі.

Також читають: Трамп здивував коментарем щодо скандалу з кібератаками з боку Росії

Як зазначають ФБР, ЦРУ та АНБ у своїй доповіді, для досягнення цієї мети Кремль використовував кібератаки, державні ЗМІ, посередників і платних користувачів соціальних медіа або так званих «тролів».

«Російські зусилля для впливу на президентські вибори 2016 року проявили давнє прагнення Москви підірвати очолюваний Сполученими Штатами ліберально-демократичний порядок, але останні дії (втручання в президентські вибори – «24») продемонстрували значне зростання прямолінійності, рівня активності і обсяг зусиль у порівнянні з попередніми операціями»,
– наголосили спецслужби США.

Джерело.

Реклама

Реклама