Політика
Прокуратура заявила про затягування: Насіров може стати і просто вийти з зали суду

Якщо суд не встигне до 23:50 5 березня обрати запобіжний захід відстороненому голові Державної фіскальної служби Роману Насірову, то він може втекти з країни.

Таку думку висловив прокурор САП Андрій Паров.

«Наразі чекаємо на розгляд заяви про відвід іншим суддею цього суду. Після чого, сподіваюсь, буде засідання продовжено, оскільки в нас залишилося вкрай мало часу з урахуванням того як ведеться засідання, як виступають захисники. Їх 9 осіб – кожна репліка 5 хвилин, тому ми дуже обмежені в часі. Сподіваємося, що розгляд відводу відбудеться якнайшвидше»,– сказав прокурор.

Реклама

На запитання журналіста, що буде, коли справу затягнуть і не встигнуть обрати запобіжний захід, він відповів: «Пан Насіров може стати і просто вийти з зали».

«Ми не маємо права будь-якого процесуального примусу після того як сплине граничний строк затримання 72 години. Навіть при складанні нової підозри повторне затримання по одному й тому ж кримінальному провадженні без ухвали слідчого судді не допускається»,– пояснив Паров.

Також читають: Саакашвілі: Насірова потрібно було давно посадити, Продана теж скоріше прибирайте

За словами прокурора, граничний строк затримання Насірова закінчиться 5 березня о 23:50. Він зазначив, що далі процесуальний примус щодо явки Насірова на засідання застосовуватися не може, а на засідання суду він може просто не з’являтися.

«Насіров може не з’являтися, після чого, відповідно до законодавства, можливо винесення ухвали про його привід. Якщо він не з’явиться і не виконано буде ухвалу про привід, тоді, можливо, буде винесено ухвалу про дозвіл на його затримання з метою приводу. Але це займе надто багато часу і, як свідчить практика кримінальних проваджень проти високопосадовців, на той час вони вже бувають як правило поза межами досягнення українських правоохоронних органів»,– додав Паров.

Джерело.

Реклама

Реклама