Економіка
«Привату» приготуватися? Кабмін змінив порядок викупу приватних банків державою

Кабінет міністрів України вніс зміни в порядок придбання акцій банків в обмін на облігації державної позики.

Про це свідчить постанова №960, що опублікована на сайті уряду.

«Документом внесено зміни до постанови Кабміну №632 від 19 листопада 2014 року, якою затверджено Порядок придбання акцій банків в обмін на облігації внутрішньої державної позики», — йдеться в повідомленні.

Реклама

Як повідомляє «БізнесЦензор», уряд змінив критерії, за яких держава може брати участь у виведенні неплатоспроможного банку з ринку.

«Частка загальних активів такого банку повинна складати 2 або більше відсотки розміру загальних активів банків України та/або обсяг вкладів фізичних і юридичних осіб банку складає 2 або більше відсотки загального обсягу вкладів фізичних і юридичних осіб в банках України. Або державі має належати більш ніж 75% акцій банку», — йдеться в документі.

Також читають: «Укрзалізниця» відучуватиме пасажирів шукати вагони «з хвоста і голови» потягу (фото)

Крім того, було скасовано обов’язок Фонду гарантування вкладів забезпечити зменшення розміру статутного капіталу неплатоспроможного банку до 1 грн.

Також Кабмін вніс зміни до пункту, який регламентує механізм реалізації рішення про участь держави в капіталізації неплатоспроможного банку. Зокрема, уповноважену особу ФГВ звільнено від необхідності вживати заходів щодо додаткового розміщення акцій неплатоспроможного банку.

Як повідомлялось  масові чутки про проблеми в «ПриватБанку» та його можливу націоналізацію викликали хвилю паніки серед його клієнтів, яка може загрожувати кризою фінансової системи України.

Джерело.

Реклама

Реклама