Політика
Президентом Грузії вперше в історії стала жінка: що про неї відомо

Кандидат від правлячої партії «Грузинська мрія» Саломе Зурабішвілі перемогла на виборах глави Грузії. Вона стала першою жінкою-президентом в історії країни.

За результатами обробки даних зі 100% виборчих дільниць, у другому турі президентських виборів за неї проголосували 1 млн 147 тис. 627 осіб (59,52% виборців), повідомляється на офіційному сайті ЦВК.

Конкурента Зурабішвілі, кандидата від опозиційної партії «Єдиний національний рух» Грігола Вашадзе підтримали 780 тис. 633 осіб (40,48% виборців).

Реклама

Підсумкова явка в ході другого туру виборів склала 56,23% загальної кількості виборців.

Президент України Петро Порошенко привітав Саломе Зурабішвілі з перемогою на виборах. «Щиро вітаю Саломе Зурабішвілі з обранням на посаду президента Грузії. Бажаю вам усіляких успіхів у служінні Грузії заради демократичного європейського розвитку країни та консолідації суспільства», — написав Порошенко в своєму Twitter.

Він додав, що переконаний у подальшому поглибленні стратегічного партнерства між Україною та Грузією.

Свій перший закордонний візит як президент Зурабішвілі має намір здійснити в країни Європи.

«Перший мій закордонний візит у ранзі президента буде в Європу, зокрема в Брюссель, Берлін, Париж і країни Балтії, зокрема в Литву — країну, президент-жінка якої першою привітала мене з обранням на пост президента», — сказала Зурабішвілі журналістам в Тбілісі, передає ТАСС.

Ці вибори стали останніми виборами президента Грузії шляхом прямого голосування. Лідера країни народ обере на шість років, після чого цим процесом займатимуться 300 членів виборчої колегії.

Що відомо про Саломе Зурабішвілі

Саломе народилася у Франції в сім’ї грузинських політичних емігрантів. 30 років вона працювала дипломатом у французькому МЗС, у 2003 році приїхала послом Франції у Тбілісі. У березні 2004 року Саломе стала міністром закордонних справ у постреволюційній Грузії рішенням екс-президента країни Міхеїла Саакашвілі й отримала громадянство, при цьому зберігши французький паспорт.

У 2005 році Зурабішвілі залишила посаду міністра закордонних справ і перейшла в опозицію.

У передвиборний період політик піддавалася неодноразовим нападкам у соціальних мережах. Колишню «француженку» критикували за помилки у грузинській мові й іноземний акцент. Зурабішвілі переконана, що російсько-грузинський конфлікт розпочала Грузія у 2008 році.

У 2013 році Зурабішвілі подавала документи на реєстрацію у ЦВК, але через подвійне громадянство на той час отримала відмову. Згодом вона відмовилася від французького паспорта.

Фаворитом називали екс-міністра закордонних справ Саломе Зурабішвілі. У результаті до другого туру пройшли: Зурабішвілі — 38,64%; Грігол Вашадзе — 37,74%; Давид Бакрадзе від «Європейської Грузії» — 10,98%; Шалва Нателашвілі від «Лейбористської партії» — 3,74%; Зураб Джапарідзе від партії «Гірчі» — 2,26%; Давид Усупашвілі від «Руху будівництва» — 2,26% і Каха Кукава від партії «Вільна Грузія» — 1,33%.

Реклама

Реклама